Ako sa darilo Kamzíkom v národných dresoch

Počas aktuálnej reprezentačnej prestávky sa v národných tímoch predstavili štyria hráči Popradu. Michael Vandas, Lukáš Kozák a Jørgen Karterud cestovali na Švajčiarsky pohár, Peter Bjalončík sa predstavil vo výbere B-reprezentácie v prípravnom zápase v Žiline proti Slovensku U20.

Michael Vandas otvoril skóre zápasu proti B-tímu Ruska, Slováci nakoniec prehrali po samostatných nájazdoch 2:3. V súboji o bronz narazili na výber Nórska a aj v tomto dueli vsietil úvodný gól „Kamzík“, keď Nóri išli do vedenia po Karterudovej strele. Z výhry sa nakoniec tešili hráči Nórska po výsledku 4:1, Karterud stanovil výsledok sekundu pred koncom druhým gólom v zápase.

Olympijský tím Slovenska vyhral v Žiline na tímom Slovensko U20 9:5 po predĺžení, Peter Bjalončík sa bodovo nepresadil.