Zvolen sme deklasovali 6:1
3. decembra 2016
Samuel Mlynarovič: Nie som puk a učím sa cudzie jazyky
3. decembra 2016

Andreas Štrauch: Náš útok šlape na ľade aj mimo neho

V zápase proti Novým Zámkom sa ti medzi seniormi podarila premiéra čo sa týka hetriku. Asi to neuniklo ani pokladníkovi v šatni.
Hetrik nie je každodenná záležitosť. Je to niečo výnimočné hlavne medzi seniormi a veľmi rád som zaplatil nášmu pokladníkovi Ježekovi predpísanú sumu. Navyše ma to stálo aj zopár hamburgerov v šatni po tréningu.

V posledných zápasoch sa tréner Ozimák rozhodol stabilizovať štvrtý útok, v ktorom pôsobíš s Rapáčom a Lichancom. Z čoho pramení vaša hra?
Náš útok je momentálne veľmi dobre poskladaný. Vyhovujeme si ideálne a dokážeme si vytvoriť šance. Aj mimo ľadu sme dobrí kamaráti. Každý jeden z nás troch chce hrať priamočiaro a pozitívne je aj to, že nás v tomto všetkom plnohodnotne dopĺňajú aj obrancovia.

Je zaujímavosťou, že aj napriek pozícii útoku číslo štyri je váš „ice time“ vyšší ako u iných útočníkov. Máte teda v zápasoch iné úlohy ako klasické „checking lines“?
Snažíme sa hrať čo najviac v útočnom pásme. Tam je naša sila a v tomto priestore majú s nami súperi najväčšie problémy. Keď nám táto hra v priebehu zápasu vychádza, dostávame šance aj v presilovkách či oslabeniach. Vo všeobecnosti ale platí, že všetky „päťky“ majú podobné úlohy a sú veľmi vyrovnané. Tam vidím momentálne najväčšiu silu nášho tímu.

Stále patríš medzi najmladších hráčov kádra a aj napriek tvojej stúpajúcej produktivite musíš plniť rôzne úlohy zodpovedajúce nižšiemu veku. Nie je pre teba divné po hattricku nosiť do šatne hokejky?
Tak to vôbec neberiem. Tie hokejky niekto zobrať musí a vychádza to na mňa kvôli veku. Keďže máme staršie mužstvo, ani tri góly tu nezohrávajú úlohu. Horšie je to s upratovaním v šatni, tam to až tak pozitívne neberiem (smiech).

Bol si zachytený v rozhovore s pánom Pukalovičom pôsobiacom pri slovenských reprezentáciach. Môžeš prezradiť viac o tomto stretnutí?
Dostal som ponuku ísť na zimnú univerziádu. O seniorskej reprezentácii ale ešte nepadlo ani slovo (smiech).

Nedá sa nevšimnúť, že sa oproti minulým sezónam zmenila aj tvoja postava a badať aj zlepšenie tvojich korčuliarskych schopností najmä čo sa týka stability. To sa odzrkadľuje najmä pri hre v blízkosti mantinelov. Predchádza tomu zmena tréningovej prípravy?
Novodobý hokej je hlavne o korčuľovaní. Kto to ovláda dobre a pridá do toho aj „hokejovosť“, ten má väčšiu šancu niečo dosiahnuť. Tomu som aj prispôsobil tréningy na ľade aj mimo neho. Dbám na to, aby som v zápase vynikal pohybom, potom je všetko pre mňa na ľade jednoduchšie. Pri tých mantineloch je to hlavne o sile a tá ide vekom a najmä správnym tréningom len a len hore

           

Facebook komentáre