Baranov sme zdolali 4:1

HK Poprad – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Už po 68. sekundách mohli ísť Kamzíci do vedenia, ale Suchého odrazenú strelu bekhendom nedorazil do bránky Matúš Paločko. V 4. minúte našiel Patrik Svitana perfektnou prihrávkou osamoteného Samuela Mlynaroviča, ktorého vychytal Nathan Lawson. V 7. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Martin Belluš, ale jeho strelu z ľavého kruhu zastavila horná žŕdka popradskej bránky. Čo nevyšlo jemu, vyšlo v 11. minúte Dávidovi Bucovi, ktorý v presilovej hre dorazil do bránky Hickmottovu strelu – 0:1. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, už o štyri minúty využil chybu Banskej Bystrice Lukáš Hvila, ktorého našiel úplne voľného medzi kruhmi Marek Zagrapan – 1:1. Už o 26 sekúnd trafil lakťom do tváre obrancu Dindu Belluš a za svoj faul dostal od rozhodcov päťminútový trest. Následnú presilovku Kamzíci nevyužili, vypracovali si v nej iba jednu šancu.

Druhá tretina začala vyrovnane. V 24. minúte však zachytil Michal Murček puk na modrej čiare a po peknej individuálnej akcii nedal svojou strelou Lawsonovi šancu – 2:1. Vyrovnaný duel pokračoval, v 30. minúte však ušiel Paločko a v prečíslení dvaja na jedného naservíroval puk Krotákovi, ktorý prestrelil brankára hostí – 3:1. Po tomto góle prevzala aktivitu Banská Bystrica, výsledkom čoho boli dve vyložené šance v 35. minúte pri strele Ziga a v 39. minúte po strele Matouška. V druhom prípade pomohla Šúrekovi pravá žŕdka.

Aj keď tretia tretina začala snahou Banskej Bystrice o strelenie kontaktného gólu, prvú vyloženú šancu si vypracoval v 46. minúte Paločko, ale jeho bekhend trafil konštrukciu Lawsonovej bránky. V 52. minúte mohol v presilovej hre skórovať Ivan Guliaev, ale jeho delovka od modrej nakoniec neprepadla za brankára hostí. O dve minúty už mohol zaklincovať Baranov Andreas Štrauch, ale jeho samostatný nájazd zneškodnil Lawson. Takmer tri minúty pred koncom odvolala Banská Bystrica brankára, presilovku však nevyužila a ukončil ju vyhodený puk od Rada Suchého, ktorý sa dokotúľal do bránky – 4:1.

Góly: 15. Hvila (Zagrapan, Lichanec), 24. Murček, 30. Kroták (Paločko, Fabian), 59. Suchý – 11. Buc (Hickmott, Maione)

Vylúčení: 5:4, navyše Belluš na 5+DKZ za faul lakťom a 10 min. za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia: 1:0

1 787 divákov

HK Poprad – Šúrek (Pajpach) – Guliaev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vorobyev – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

HC ´05 iClinic Banská Bystrica – Lawson (Bacashihua) – Maione, Wishart – Luža, Mihálik – Ďatelinka, Kubka – Ťavoda, Matushkin – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Bortňák, Belluš – Matoušek, Zigo, Lamper – Valent

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Dnes to bol veľmi pekný zápas pre divákov. Hra bola dynamická, striedali sa útoky na jednej aj druhej strane. V úvode sme zaváhali, ale rýchlym gólom sme sa dostali späť do hry. Potom sme mali pekné šance a strelili sme aj pekné góly. V tretej tretine sme ukázali kompaktnú defenzívnu hru a s rozvahou sme záverečný tlak ustáli.

Vladimír Országh (tréner HC ´05 iClinic Banská Bystrica) – Myslím si, že sme videli dobrý zápas, mali sme dobrý začiatok, ale zbytočnými chybami sme dostali domácich do vedenia. Mali sme dosť vylúčených, stálo nás to veľa síl. Keď sme niečo chceli spraviť s výsledkom, tak nám chýbali v závere sily.