Budapešť jasne prevýšil Poprad

MAC Budapešť – HK Poprad 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)

Skóre duelu mohol otvoriť hneď po 79 sekundách hry Pitt, Halo výborne zasiahol vyrážačkou. V 9. minúte zabudla domáca obrana na voľného Leclerca medzi kruhmi a ten z prvej prestrelil Bálizsa – 0:1. Kamzíci sa tešili z vedenia necelé tri minúty, nechali zájsť Orbána až na ľavý kruh a jeho strela prešla ponad Halove rameno – 1:1. Domáca aréna zajasala gólovo už o minútu, výbornú akciu zakončil Garát do odkrytej bránky – 2:1. Poprad dokázal odpovedať v 14. minúte, Mlynarovič výborne tečoval Česánkovu strelu od modrej – 2:2.

Budapešť zvýšila v 26. minúte na 3:2 počas signalizovaného trestu, keď popradskí hráči nechali dorážať Langkowa a odrazený puk upratal do prázdnej popradskej bránky Szigeti. Ako cez kopirák zvýšil Klempa na rozdiel dvoch gólov o tri minúty neskôr, počas presilovky dorazil puk do odkrytej bránky, ktorý nedokázali obrancovia upratať – 4:2. V 31. minúte príkladne zabojovala štvrtá lajna, získala stratený puk a Matej Paločko krásnou strelou ponad Bálizsove rameno znížil na rozdiel jediného gólu – 4:3.

Poprad dostal šancu na vyrovnanie počas presilovej hry, ktorú síce zahral dobre a dostal MAC pod tlak, gól však z toho nebol. Dve minúty po jej skončení výborne zakombinovali v popradskej tretine Bodó s McNallym a prvý menovaný usmernil puk do prázdnej bránky – 5:3. V 54. minúte nahodil puk od červenej čiary Strech a na prekvapenie všetkých aj brankára Hala skončil za jeho chrbtom – 6:3. Gólovú bodku za zápasom dal v 59. minúte tesne po skončení presilovky Klempa – 7:3.

Góly: 12. Orban (Macaulay), 13. Garát (Langkow, Bodó), 26. Szigeti (Langkow, McNally), 29. Klempa (Pitt, Strech), 49. Bodó (McNally, Carlisle), 54. Strech (Carlisle), 59. Klempa (Sofron) – 9. Leclerc (Takáč, Erving), 14. Mlynarovič (Handlovský, Česánek), 31. Paločko (Svitana, Králik)

Rozhodovali: Adamec, Novák – Kacej, Synek

Vylúčení: 7:2 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0

550 divákov

MAC Budapešť: Bálizs (Halász) – Garát, Carlisle, McNally, Macaulay, Pozsgai, Fejes, Bugár, Schlekmann – Terbócs, Strech, Sorfon – Szigeti, Langkow, Bodó – Orban, Pitt, Klempa – Majoross, Nagy, Pápa

HK Poprad: Halo (Vošvrda) – Kozák, Magovac, D. Brejčák, Ulrych, Erving, Kramár, Česánek, Fabian – Bjalončík, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Handlovský, Mlynarovič, Kundrik – Králik, Matej Paločko, R. Svitana

Gergely Majoross (tréner MAC Budapešť): „Po dlhom čase sme žiadali hráčov o každú maličkosť a detaily v hre, ktoré skladajú celú mozaiku. Vyžadovali sme od nich nasadenie počas celých 60 minút hry. Rozhodujúce bolo, že sme ubránili sedem oslabení a naopak sme sa gólovo presadili v našich presilovkách. Vyhrali sme zaslúžene.“

Ján Šimko (asistent trénera HK Poprad): „Zápas sme si predstavovali úplne inak po energickom výkone, ktorý sme predviedli doma so Zvolenom. Nezvládli sme tretiu tretinu. Po dvoch tretinách sme pritom boli v hre o body. Súper potrestal naše individuálne chyby, zápas sme si prehrali sami.“