Duel s Trenčínom rozhodli až nájazdy

HK Poprad – Dukla Trenčín 2:3 sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Popradčania vstúpili do zápasu odhodlane prerušiť  10-zápasovú sériu prehier s Trenčínom. V 9. minúte vyslal Brejčák do nájazdu Zagrapana a ten síce tiesnený, ale vymietol pravý horný roh Tomekovej bránky – 1:0. Už o niekoľko sekúnd neskôr Kundrík našiel v útočnom pásme voľného Bjalončíka, jeho strela skončila na trenčianskom gólmanovi. Poprad mal naďalej viac z hry a v 17. minúte sa dostal do obrovskej šance Handlovský a po ňom ešte dorážal Vandas.

Druhú tretinu začala lepšie Dukla, bol to však Poprad ktorý gólovo udrel. V 29. minúte ušla do úniku dvaja na jedného dvojica René Svitana s Ulrychom, prvý menovaný zakončil, vyrazený puk si rukou položil na ľad český obranca a bekhendom prekvapil brankára hostí – 2:0. Potom sa začala galéria zahodených šancí Popradu, gólovky postupne spálili Bjalončík, Takáč a vo vlastnom oslabení aj Zagrapan. Trenčín udrel počas presilovky, 24 sekúnd pred koncom druhého dejstva zabudla domáca obrana na naskakujúceho striedajúceho Radjenovica a ten využil svoj samostatný nájazd – 2:1.

Kontaktný gól mohol domácich mrzieť, pretože už po 43 sekundách hry v tretej tretine udrel popradský odchovanec Lapšanský, jeho bekhend našiel cestu ponad vyrážačku domáceho gólmana – 2:2. O nasledujúce tri minúty mohol rovnaký hráč strhnúť vedenie na stranu hostí, nevyužil svoj samostatný nájazd. Kamzíci dostali v 50. a 51. minúte šancu presilovky o dvoch hráčov, viaceré strelecké pokusy však neprešli za trenčianskeho brankára.

Predĺženie neprinieslo rozhodnutie, Popradčania sa dokázali ubrániť výraznému tlaku, ktorý posilnila aj presilová hra pri vylúčení Brejčáka. Rozhodnúť museli samostatné nájazdy, Vojaci využili všetky štyri pokusy, kým za Poprad skóroval iba Handlovský. Extrabodík tak putuje pod trenčiansky hrad.

Góly: 9. Zagrapan (Brejčák, Ulrych), 29. Ulrych (R. Svitana, P. Svitana) – 40. Radjenovic (McCormack), 41. Lapšanský (Valach), rozh. náj. Valach

Rozhodovali: Kalina, Juhász – Bogdaň, Kis-Király

Vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Sojčík 10 min. za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

1 549 divákov

iZlato hráči zápasu: Petr Ulrych – Adam Lapšanský

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Magovac, Brejčák, Ulrych, Ťavoda, Kramár, Česánek, Fabian – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – R. Svitana, Mlynarovič, P. Svitana – Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko

Dukla Trenčín: Tomek (Valent) – McCormack, Rajnoha, Dúžek, Štach, Stacha, Kajínek, Ferenyi, Hudík – Alderson, Mikyska, Sojčík – Valach, Sádecký, Lapšanský – Hlinka, Radjenovic, Bartovič – Chromiak, Švec, Džugan

Pavel Paukovček (asistent trénera HK Poprad) – Janko to povedal všetko za mňa, začali sme výborne, viedli sme 2:0, škoda, že sme zápas stratili za 40 sekúnd. Tretia tretina sa niesla v takom duchu, že desať minút mali z hry viac oni a potom my.

Ján Pardavý (tréner Dukla Trenčín) – Poprad bol lepší 30 minút, prvých dvadsať a posledných desať. My sme boli lepší v tom zvyšku. Trošku nás pribrzdilo to oslabenie o dvoch hráčov v tretej tretine. My sme perfektne bránili oslabovky, remíza bola férová a som rád za extra bod v nájazdoch.