Góly Lichanca a Svitanu otočili skóre s Novými Zámkami

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia z Nových Zámkov a hasiť požiar musel Corbeil už v 33. sekunde po Špirkovej strele. Popradčania pohrozili v 10. minúte, keď sa sám pred bránkárom hostí ocitol Štrauch, ale jeho bekhend netrafil bránku. V 13. minúte podržal domácich opäť Corbeil, keď sa počas presilovky dostal do úniku Novotný, ale nedokázal skórovať. O pár sekúnd však z následného tlaku zakončoval opäť Novotný od modrej čiary a jeho strela prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste – 0:1.

Druhá tretina priniesla zvýšenú aktivitu domácich Kamzíkov. V 25. minúte po Vandasovom prieniku pred bránku dokázal prekonať ležiaceho Kováča Rapáč, ale hra už bola prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Tlak Popradu sa stupňoval a do vyrovnávajúceho gólu ho pretavil Lichanec, ktorý dostal od Abdula presnú prihrávku a skóroval do prázdnej bránky – 1:1. V 35. minúte spravil počas presilovky obrovskú chybu Ježek, nechal si ukradnúť puk, ale samostatný nájazd Tibenský nepretavil v druhý gól hostí.

Tretia tretina začala opatrnejšie, nikto nechcel spraviť chybu. V 43. minúte vyhodil nešťastne puk Corbeil, ale ponúknutú presilovku hostia nevyužili. Keď sa už zdalo, že zápas skončí v predĺžení, v 54. minúte po úniku vystrelil z pravého kruhu Svitana a Kováčovi nedal presnou strelou žiadnu šancu – 2:1. Nové Zámky sa pokúsili vyrovnať počas powerplay, ale Vandas zobral na modrej puk obrancovi hostí a gólom do prázdnej bránky spečatil výsledok zápasu – 3:1.

Góly: 32. Lichanec (Abdul, Bogoslovskij), 54. Svitana (Mlynarovič), 60. Vandas – 13. Novotný (Salija)

Vylúčení: 2:4, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

Rozhodovali: D. Konc, Lauff – Stanzel, Smrek

1 118 divákov

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – D. Brejčák, König, Ježek, McDowell, Dinda, Jáchym, Zadražil, Šterbák – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Bogoslovskij, Lichanec, Bondra – Abdul, Paločko ml., Paločko

HC Mikron Nové Zámky: Kováč (Romančík) – Plašil, Kovačevič, Salija, Prapavessis, Deyl, Chovan, Surovka, Hain – Lantoši, Špirko, Zbořil – Cetkovský, Novotný, Schultz – Varga, Dubinin, Tibenský – Dubec, Rehák, Fábry

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad): Prvá tretina z našej strany nebola dobrá, myslím si, že v tejto fáze hry mali Novozámčania viac z hry. V druhej tretine sme začali vyvíjať väčšiu aktivitu, vytvorili sme si kopec dobrých príležitostí. V tretej tretine zobral na seba zodpovednosť Svitana, ktorý nás peknou strelou poslal do vedenia 2:1.

Štefan Mikeš (tréner HC Mikron Nové Zámky): Bolo vidieť v úvode zápasu, že sme správne naštvaný. Vytvorili sme si šance, ale nedostali sme sa do vyššieho vedenia. Upozorňovali sme, že Poprad je húževnatý tím, že zvýši svoju výkonnosť. Inkasovali sme góly, boli v hre aj individuálne chyby.