Kamzíci nedokázali otočiť duel so Zvolenom

HK Poprad – HKM Zvolen 3:5 (0:2, 0:2, 3:1)

Popradčania mali prevahu iba prvých 10 minút a z aktivity vyťažili iba nastrelenú žrď z hokejky Štraucha. Postupne opraty zápasu prevzali hostia. V 14. minúte ušli do prečíslenia a na konci peknej akcie posúval puk do prázdnej brány tieňovo bránený Chovan – 0:1. Minútu pred koncom tretiny išli hostia do dvojgólového vedenia, keď krátku presilovku pretavil na gól dorážkou Šišovský – 0:2.

Kamzíci nevedeli rozbehnutému súperovi vzdorovať ani v prostrednej časti hry. V presilových hrách, ktoré trénovali počas reprezentačnej prestávky, sa neudržali ani len pred hosťujúcou bránkou. Keď za Kováčovým chrbtom skončila ľahká strela Ulrycha od modrej, Zvolenčania viedli už o tri góly – 0:3. Tesne pred odchodom na druhú prestávku sa kurióznym spôsobom presadil legionár J. R. Flick. Využil zlé postavenie Kováča v bránkovisku a s prispením jeho výstroja poslal puk do siete z takmer mínusového uhlu – 0:4.

Zápletku zápasu vrátil už po pár sekundách hry v tretej tretine domáci Heizer. Matúš Paločko ho našiel vtipnou zadovkou spoza bránky a MacIntyre nemal šancu reagovať – 1:4. Po strete Ťavodu s Mlynarovičom sa domáci útočník zranil a stretnutie nedohral. V následnej presilovke sa elegantne cez celé klzisko preštrikoval Matúš Paločko a zavelil tak ku stíhacej jazde kamzíkov – 2:4. Hosťujúca lavička reagovala oddychovým časom, ale Popradčanov ním nepribrzdila. V 49. minúte sa okolo bránky hostí obtočil Štrauch a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 3:4. Až do konca riadneho hracieho času dobíjali domáci zvolenskú bránu, no pri hre bez brankára spečatil výhru hostí gólom do prázdnej brány Špirko – 3:5.

Góly: 41. Heizer (Paločko), 46. Paločko (Ježek, Kováč), 49. Štrauch (Hvila) – 14. Chovan (Kytnár), 19. Šišovský (Chovan, Kováčik), 31. Flick (Kytnár), 40. Flick (Coffman, Chovan), 60. Špirko (Obdržálek, Coffman)

Rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Gajan, Gavalier

Vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

1 006 divákov

Poprad: Kováč – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – M. Nagy, Hvila

Zvolen: Macintyre – Bokroš, Ross, Ulrych, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Síkela, Zeleňák – Matis, Coffman, Flick – Šišovský, Kytnár, Chovan – Puliš, Špirko, Obdržálek – Török, Fekiač, Ďaloga

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – My sme paradoxne v prvej tretine vytvorili si tlak a šance a nedokázali sme prekonať brankára. Zvolenčania vyťažili z minima maximum, boli efektívni, dali góly. Druhá tretina bola z našej strany najhoršia. Chýbala streľba, chceli sme hrať na krásne góly. V tretej tretine sme zjednodušili hru, chlapci si začali prihrávať a padli aj góly. V závere sme hrali vabank, chýbala tam strela, prípadne rozvážnejšie podržanie puku a dostali sme gól do prázdnej bránky.

Peter Mikula (tréner Zvolena) – Do zápasu sme nevstúpili sebavedome, Poprad nás tlačil a mal niekoľko šancí, ktoré našťastie nevyužil. My sme potom skórovali a sme sa uspokojili, lebo po druhej tretine to vyzeralo na solídny výsledok. To by sme neboli my, keby sme si neskomplikovali život. Som rád, že sme vyhrali, lebo do Popradu sme prišli s cieľom vyhrať za tri body. Myslím si, že na začiatku zápasu a v tretej tretine boli veci, ktoré sú v hlavách hráčov a z taktického hľadiska ich nemôžeme robiť a dovolili sme súperovi vrátiť sa do zápasu.