Liptáci nečakane vezú z Popradu tri body

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Prvá tretina začala náporom domáceho Popradu. Už v 4. minúte vysunul Patrik Svitana do samostatného nájazdu z ľavého kruhu Samuela Mlynaroviča, ten ho zakončil efektným blafákom – 1:0. Hostia odpovedali o tri minúty neskôr, keď prepadli domáci útočníci v útočnej tretine a z následného protiútoku strelou švihom z pravého kruhu nedal Marek Uram Fokinovi šancu – 1:1. Poprad však odpovedal už o dve minúty, keď prečíslenie traja na dvoch využil strelou z pravého kruhu Peter Lichanec – 2:1.

V druhej tretine tempo hry upadlo. Prvú veľkú príležitosť mal až v 29. minúte Mlynarovič, ale jeho strela švihom spomedzi kruhov netrafila bránku. Ďalšiu šancu na zmenu skóre mal počas presilovej hry v 34. minúte Radoslav Suchý, ktorého voľného medzi kruhmi skvelou nahrávkou našiel Arne Kroták, jeho strelu však s ťažkosťami Adam Nagy vyrazil.

Ani v tretej tretine sa tempo hry nezmenilo. V 46. minúte však využil presilovú hru strelou z pravého kruhu Martin Kriška – 2:2. Už o minútu sa Liptáci dostali nečakane do vedenia. Kým v ich útočnom pásme sa ťažko z ľadu dvíhal po údere hokejkou Kevin Henderson, vyrazili na štyroch brániacich Popradčanov a Kadlubiakova ľahká strela z modrej čiary prepadla za Fokina – 2:3. O minútu mohol vyrovnať Kroták, keď dostal skvelú prihrávku medzi kruhy, jeho strelu zastavila pravá žŕdka. V 50. minúte využili Liptáci presilovku po pár sekundách, keď do odkrytej bránky dorážal Richard Huna – 2:4. Ešte v tej istej minúte mohol vyrovnať Mlynarovič, ale po Svitanovej nahrávke počas prečíslenia dvaja na jedného trafil z prvej iba presúvajúceho sa brankára hostí.

Góly: 4. Mlynarovič (Svitana, Kroták), 9. Lichanec (Štrauch, Bjalončík) – 7. Uram (M. Súkeľ), 46. Kriška (Bagin, Nádašdi), 47. Kadlubiak (Lištiak), 50. Richard Huna (Róbert Huna, Stehlík)

Vylúčení: 4:5, presilovky 0:2, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Jura, Kalina – Jobbágy, Korba

1 121 divákov

HK Poprad – Fokin (Šúrek) – Suchý, Fabian – Davydov, Ibragimov – Guliaev, Dinda – Pokovič, Ježek – Kroták, Mlynarovič, Svitana – Henderson, Zagrapan, Matúš Paločko – Štrauch, Bjalončík, Lichanec – Bondra, Murček, Troliga

MHK 32 Liptovský Mikuláš – Nagy (Križan) – Luža, Stehlík – Nádašdi, Mezovský – Bagin, Burzala – Kadlubiak, Moravčík – Kriška, Róbert Huna, Richard Huna – Uram, M. Súkeľ, J. Súkeľ – Lištiak, Cibák, Langhammer – Vybíral, Stümpel, Laco

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – My sme vývoj zápasu ovplyvnili tým, že sme nepremenili vypracované šance. Po dvoch tretinách sme viedli iba o jeden gól. Súper svoju presilovku využil, v následnej presilovke už potvrdil náskok. My sme si vybrali dnes čierny deň, z toľkých šancí dať iba dva góly a nevyužiť žiadnu z toľkého množstva presilových hier nie je dobré.

Róbert Spišák (tréner Liptovského Mikuláša) – Dôležité bolo, že sme ustali úvodný tlak súpera. Potom sme hru vyrovnali. Počas našich oslabení mal súper šance, brankár nás podržal. V tretej tretine sme sa vďaka presilovkám dostali do hry, začali sme aktívne strielať. Potom sme stav kontrolovali. Chlapcom ďakujem za dnešný výkon.