Miškovec vyhral v Poprade po predĺžení

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék 4:5 (1:1, 1:2, 2:1 – 0:1)

Hostia z Miškovca sa mohli ujať vedenia už po trinástich sekundách hry, Pance však netrafil bránku v dobrej šanci. Pance si vypracoval príležitosť aj v 5. minúte, jeho teč však zastavil Nechvátalov betón. V 7. minúte našiel počas presilovky Paukovček medzi kruhmi voľného Takáča a ten nezaváhal – 1:0. O minútu neskôr však pekne zakombinovali aj hostia a do prázdnej skóroval Harrison – 1:1. V 17. minúte mohol ísť Poprad opäť do vedenia, Abdul našiel z druhej vlny korčuľujúceho Takáča, ten si položil aj brankára Adorjána, jeho strela však iba lízla pravú žŕdku prázdnej bránky.

V 25. minúte prenikol do pásma z ľavej strany Bondra, jeho nahrávka našla Svitanu, ale maďarský gólman skvelo zasiahol betónom. V 33. minúte tečoval Karalahtiho strelu Zagrapan a následne skóroval do odkrytej bránky Abdul. Gól však nebol uznaný po konzultácii s videorozhodcom pre hru so zdvihnutou hokejkou. V 35. minúte z nenápadnej akcie vystrelil príklepom Magosi a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 1:2. Poprad odpovedal o dve minúty neskôr, Zagrapan našiel krásne voľného obrancu Karalahtiho, ktorý mal dostatok času na zamierenie svojej strely – 2:2. V 40. minúte však chyboval na modrej Takáč a Kulmala ušiel do samostatného úniku a ten premenil – 2:3.

Do tretej tretiny vstúpil správnou nohou Miškovec, už po pár sekundách sa predral medzi kruhmi Pance a prestrelil domáceho gólmana – 2:4. V 52. minúte vystrelil po Macíkovej prihrávke Belluš a krásne zavesil – 3:4. Po tomto prepol Poprad na vysoké otáčky a vytvoril si obrovský tlak, ktorý priniesol niekoľko výborných šancí. Vyrovnanie nakoniec prišlo z hokejky Svitanu, ktorý dorazil nepresnú Mlynarovičovu strelu – 4:4.

V predĺžení hneď na úvod spravili domáci chybu, do samostatného úniku vyrazil Crawford, ktorého pokus Nechvátal zneškodnil, na Vasovu dorážku však už nemal nárok – 4:5.

Góly: 7. Takáč (Paukovček, Svitana), 37. Karalahti (Zagrapan), 52. Belluš (Macík, Paukovček), 58. Svitana (Mlynarovič) – 9. Harrison (Loiseau, Mágosi), 35. Mágosi (Loiseau, Harrison), 40. Kulmala, 41. Pance (Kiss, Kulmala), 61. Vas (Crawford)

Rozhodovali: Korba, Kalina – Kollár, Rojík

Vylúčení: 5:2, navyše Petran 10 minút za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1 324 divákov

HK Poprad: Nechvátal (Pavličko) – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík, Heizer, Václav

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Vay) – Crawford, Kiss, Szirányi, T. Slovák, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Mágosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó

iZlato najlepší hráč zápasu: Jindřich Abdul (HK Poprad) – Bálint Mágosi (DVTK Jegesmedvék)

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – My sme do zápasu vstupovali pomalšie. Miškovec má perfektne zvládnutý systém, perfektné kontry, majú výborného brankára. Dovolili si u nás v tretine krížne prihrávky, hrajú dobre, ich hokej sa mi páči. Vidno prácu ich trénera, ich hráči vedia, čo majú hrať. Pri stave 2:4 sme hrali vabank na tri päťky, hrali sme veľmi dobre, škoda, že nám nepadol gól naviac. Do predĺženia sme šli rozhodnúť, spravili sme však neospravedlniteľnú chybu pri striedaní.

Glen Hanlon (tréner DVTK Jegesmedvék) – Posledných desať minút sme boli pod tlakom, rýchlosť popradských útokov bola výborná, aj ich bránenie presilových hier. My sme radi, že sme získali dva body. Aj fanúšikovia vytvorili skvelú atmosféru a verím, že na ďalší duel príde aspoň 2 000 divákov. Tento mladý tím si to zaslúži.