Navrátilec Paločko rozhodol duel s Miškovcom

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Prvú príležitosť duelu si vypracoval v 9. minúte v prečíslení Bondra, jeho pokus Vay zlikvidoval. Domáci diváci si zakričali gól v 16. minúte, keď presilovú hru využil umiestnenou strelou z ľavého kruhu Miller – 1:0.

Miškovec vyrovnal hneď na začiatku druhej tretiny, z nevinnej akcie prešiel puk od Galanisza popod Vošvrdove betóny – 1:1. Kamzíci mohli strhnúť vedenie na svoju stranu v 34. minúte, Bondra pekne našiel úplne voľného Fabiana pred bránkou, jeho pohotovú strelu však Vay bezpečne zachytil. Gól nepadol ani po Petranovej strele z ľavého kruhu, ktorého vyzval peknou prihrávkou k zakončeniu Abdul 44 sekúnd pred koncom druhého dejstva.

Tretia tretina priniesla aktívny hokej, v 45. minúte sa ocitol v šanci Buzzeo, Vay však mal dnes skvelú lapačku. O tri minúty neskôr sa vyrútili Popradčania do prečíslenia traja na jedného, Bondrova strela skončila v moci maďarského gólmana. Rozhodnutie nakoniec prišlo v 53. minúte, Paločko dobre sledoval svoju vyrazenú strelu a dorazil ju bekhendom za Vaya – 2:1.

Góly: 16. Miller (Salija, Buzzeo), 53. Paločko (Zagrapan) – 24. Galanisz (Vojtkó, Somogyi)

Rozhodovali: Stano, Korba – Frimmel, Výleta

Vylúčení: 6:9, navyše Buzzeo 10 min. za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

1 317 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Ťavoda, Salija, Karalahti – Bondra, Miller, Svitana – Buzzeo, Heizer, Paločko – Takáč, Zagrapan, Abdul – Macík, Kundrík, Belluš – Mlynarovič

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay (Adorján) – Crawford, Kiss, Szirányi, Vojtkó, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Albert, Hajós, Ritó

iZlato najlepší hráč zápasu: Matúš Paločko – Adam Vay

František Štolc ml. (asistent trénera HK Poprad) – Vedeli sme, aký súper nás čaká. Vedeli sme, že sú veľmi dobre organizovaní a trpezliví. Povedali sme si, že musíme hrať zodpovedne a vytvárať tlak na ich obrancov. Dali sme gól, potom nás pribrzdil ten smolný vyrovnávajúci gól, do tretej tretiny sme šli s vedomím rozhodnúť zápas.

Strenk Hunor (asistent trénera DVTK Jegesmedvék Miškovec) – Bol to dobrý zápas, aj napriek tomu, že súper mal viac striel a my sme mali veľa vylúčení, čo si nemôžeme dovoliť. Tento zápas bol dôležitý pre oba tímy ohľadom play-off usmiestnenia. Brankári boli výborní a bol to zápas o jednom góle. Poprad má veľmi dobré mužstvo, gratulujem mu k výhre.