Nitra jasným víťazstvom ukončila Popradu sezónu

HK Poprad – HK Nitra 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Nitra začala aktívne so snahou o ukončenie série a prvá obrovská šanca prišla v 5. minúte, keď Mitch Versteeg trafil strelou od modrej hornú žŕdku. Už o pár sekúnd po následnom závare po ďalšej Versteegovej strele dorážal Filip Bajtek do prázdnej bránky, ale Martin Šúrek bravúrnym zákrokom zachránil Kamzíkov. O dve minúty však už hostia išli do vedenia, Marek Slovák spoza bránky našiel medzi kruhmi voľného Judda Blackwatera a jeho strela švihom zapadla k ľavej žŕdke – 0:1. V 13. minúte už mohla Nitra viesť o dva góly, keď strela od Erica Melanda síce prešla popod betóny domáceho brankára, dokĺzala však mimo bránku. V 17. minúte Bajtek spoza bránky nahral presne medzi kruhy na voľného Timoteja Šilleho a ten presnou strelou vymietol pravý horný roh Šúrekovej bránky – 0:2. O tri minúty neskôr, sa Kutálekova strela odrazila naspäť na modrú čiaru a Matúš Rais nechytateľnou ranou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 0:3.

V 30. minúte využil presilovú hru Radoslav Macík, keď vystrelil príklepom spoza kruhov a nachytal Šúreka – 0:4. Po tomto góle tempo hry upadlo a nevideli sme v tejto časti hry už vyloženú šancu.

V 46. minúte po Milamovej strele od modrej nahral Blackwater úplne voľnému Marekovi Slovákovi, ktorý nemal problém zakončiť do prázdnej bránky – 0:5. V 50. minúte mohol na rozdiel šiestich gólov zvýšiť Michal Krištof, ale jeho strela spomedzi kruhov skončila na hornej žŕdke. V 58. minúte zaznamenal čestný úspech domácich Andreas Štrauch, ktorý si prevzal za bránkou puk od Maxa Pajpacha a svoje sólo zakončil presnou strelou k bližšej žŕdke – 1:5.

Góly: 58. Štrauch (Pajpach) – 7. Blackwater (Slovák, Cope), 17. Šille (Bajtek, Macík), 20. Rais (Kutálek, Tvrdoň), 30. Macík (Mezei), 46. Slovák (Blackwater, Milam)

Vylúčení: 3:3, navyše Lichanec 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:1 a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Baluška, Lauff – Holienka, Jobbágy
1 307 divákov

HK Poprad: Šúrek (46. Pajpach) – Fabian, Guliaev, Suchý, Dinda, Pokovič, Ibragimov, Davydov, Ježek – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Hvila, Abramov, Štrauch – Bondra, Murček, Matej Paločko

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Tvrdoň, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Bajtek – Štefanka, Paukovček, Piačka

Marcel Ozimák – tréner HK Poprad: My sme v dnešnom zápase chceli spraviť zázrak, ale ten sa nekonal. Nitra má vybudovaný za niekoľko sezón kvalitný káder. Za sezónu sa však nemusíme hanbiť. Po tých turbulenciách, príchodoch a odchodoch bol postup do play-off veľký úspechom.

Andrej Kmeč – tréner HK Nitra: My sme do zápasu išli s tým, že ak sa nám podarí vyhrať, tak ukončíme sériu. Poprad na nás vybehol, hneď hral presilovku, tú sme ustáli. Od prvého gólu sme kontrolovali zápas a zaslúžene vyhrali.