Obhliadnutie sa za prípravnými zápasmi Kamzíkov

V piatok sa začína nový ročník Tipsport Ligy. V úvodom kole sa HK Poprad predstaví na žilinskom ľade. Veľkej porcii zápasov najvyššej súťaže predchádzala celá rada tých prípravných, ktoré sme pre vás zhrnuli na jednom mieste.

Popradskí hokejisti sa počas letnej prípravy predstavili celkovo v pätnástich zápasoch, v rámci ktorých sa zúčastnili troch turnajov – Visegrad Cup, Tatranský pohár a turnaj Riviera Cup vo francúzskom Nice. Tieto duely slúžili trénerom k vyskúšaniu veľkého množstva hráčov, medzi ktorých patrili adepti na dres s kamzíkom na hrudi zo zahraničia, iných slovenských klubov či odchovanci popradského hokeja. Súperom našich hokejistov boli mužstvá zo šiestich krajín – Slovenska, Nemecka, Bieloruska, Rumunska, Francúzka a Maďarska. Celkovo sme zaznamenali desať víťazstiev (jedno po predĺžení) a päť prehier (jedna po predĺžení) a v nich sme dosiahli 60 gólov a inkasovali 44-krát. Najproduktívnejším hráčom v prípravných zápasov sa stal Samuel Mlynarovič (12 zápasov, 11+5), jeho parťáci z útoku Svitana (10 zápasov) a Štrauch (11 zápasov) strelili 5 gólov a na 10 prihrali. Medzi obrancami kráľoval v produktivite navrátilec Daniel Brejčák (10 zápasov, 1+12).

1.8. HC Košice – HK Poprad  1:2 (Bondra, Rapáč)

3.8. HK Poprad – HKM Zvolen  6:1 (Bogoslovskij, Kroták, Bednarčík, Krempaský, B. Šterbák, Václav)

8.8. HKM Zvolen – HK Poprad  5:1 (König)

10.8. HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš  3:5 (Štrauch, Vandas, D. Bondra)

11.8. HK Poprad –  HSC Csíkszereda  8:2 (Matej PaločkoAbdul, B. Šterbák, Matej Paločko, Abdul, Rusina, Bogoslovskij, D. Mikula)

15.8. HK Poprad – Fehérvár AV19  4:3 ( Svitana , Ježek , Vandas, König)

18.8. HK Poprad – Bayreuth Tigers  3:2 pp (Mlynarovič, Štrauch , 62. Matej Paločko )

19.8. HK Poprad – Les Aigles de Nice 4:6 (Mlynarovič,König, König ,Matej Paločko)

20.8. HK Poprad – Yunost Minsk  1:4 (Ježek )

22.8. DVTK Jegesmedvék – HK Poprad  4:3 pp (Mlynarovič, Paločko Matej, Mlynarovič)

25.8. HK Poprad – UTE Budapešť  4:2 (Mlynarovič, Štrauch, Mlynarovič, Svitana)

27.8. MAC Budapešť – HK Poprad  3:4 ( Heizer, Ježek, Ježek, Mlynarovič)

1.9. Diables Rouges de Briançon – HK Poprad  1:3 (Mašlonka, Mlynarovič, Mlynarovič)

2.9. HK Poprad – Anglet Hormadi  10:3 (Brejčák, Mlynarovič, Vandas, Fabian, Bondra, Heizer, Svitana, Svitana, Rapáč, Svitana)

3.9.  HK Poprad – Les Aigles de Nice  4:2 (Štrauch, Fabian, Mlynarovič, Štrauch)