Poprad bez problémov zdolal slovenskú dvadsiatku

HK Poprad – HK Orange 20 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)

Skóre tohto zápasu mohol otvoriť  v 6. minúte Takáč, jeho strela z ľavého kruhu vypadla brankárovi hostí našťastie pre nich mimo bránku. V 9. minúte Poprad pekne zakombinoval a Abdulovu finálnu prihrávku usmernil do siete Zagrapan – 1:0.

V 21. minúte domáci ťažili ešte z tlaku po skončenej presilovke, Fabian získal puk a prihral ho na voľného Takáča, ktorému stačilo nastaviť hokejku – 2:0. O dve minúty nastrelil Václav brankára hostí a Takáč dorazil puk popod jeho betóny – 3:0. V 32. minúte využili Kamzíci presilovku, Svitana si nakorčuľoval medzi kruhy a jeho strela švihom vymietla pravý horný roh Hlavajovej bránky – 4:0. O minútu neskôr vymietol strelou z pravého kruhu ten istý roh Václav – 5:0. O ďalšiu minútu zvýšil na rozdiel šiestich gólov Paukovček, ktorý využil zrážku Brincka s Hlavajom a bez problémov skóroval do prázdnej bránky – 6:0.

V 47. minúte obkrúžil Belluš bránku hostí a počas druhej obchádzky zasunul puk o Hlavajovu korčuľu – 7:0. V 57. minúte uzavrel skóre tohto zápasu Bondra, keď dorazil v presilovej hre vyrazenú strelu Abdula – 8:0.

Góly: 9. Zagrapan (Abdul), 21. Takáč (Fabian, Mlynarovič), 23. Takáč (Václav, Heizer), 32. Svitana (Salija), 33. Václav (Zagrapan, Petran), 34. Paukovček (Macík, Belluš), 47. Belluš (Fabian), 57. Bondra (Abdul, Zagrapan)

Rozhodovali: Jonák, Snášel – Šoltés, Stanzel

Vylúčení: 5:6, navyše Mlynarovič 10 minút za nešportové správanie, presilovky 2:0, oslabenia 0:0

677 divákov

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Petran, Salija, Fabian, Česánek, Semaňák, Karalahti – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík

HK Orange 20: Hlavaj (Sklenár) – Kupec, Golián, Boldižár, Dlugoš, Lavička, Švec, Brincko, Nahálka – Havrila, Kollár, Fafrák – Urbánek, Giertl, Juščák – Záhradník, Čenka, Köver – Džugan, Sojka, Minár

iZlato najlepší hráč zápasu: Rastislav Václav (HK Poprad) – Michal Juščák (Orange 20)

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Z našej strany to bol dobrý zápas. Chceli sme zdvihnúť sebavedomie v zakončení, čo sa nám podarilo. Tiež sme poprehadzovali presilovky, dnes sa nám v nich darilo.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20) – Musím priznať, že sme sklamaní z tohto dvojzápasu v Nitre a Poprade. Je to veľké sústo, čo sme dostali. To, že nie sme produktívni v útoku to vieme, ale defenzíva nám išla. Teraz sme nezachytili druhé tretiny. V Nitre sme dostali štyri góly, v Poprade päť gólov. Boli tu veľké individuálne aj systémové chyby. Sme sklamaní z výkonu a aj z výsledku.