Poprad deklasoval Liptovský Mikuláš

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 8:0 (5:0, 3:0, 0:0)

LIptovský Mikuláš sa v Poprade predstavil v oklieštenej zostave na tri kompletné útočné formácie bez kapitána Martina Krišku a Róberta Hunu. Kto bude pánom na ľade sa ukázalo už od prvej minúty. V 2. minúte otvoril skóre presnou strelou Zagrapan – 1:0. O minútu neskôr sa dorážkou prezentoval Preisinger a domáci viedli o dva góly – 2:0. Lavička hostí reagovala oddychovým časom. Na začiatku 7. minúty sa v presilovej hre presadila umiestnenou strelou k ľavej žrdi Romančíkovej bránky nová popradská posila Američan Colin Jacobs – 3:0. „Kamzíci“ pokračovali v kanonáde a v 14. minúte zásluhou pohotového blafáku Kundríka vyhrávali už o štyri góly – 4:0. Liptáci siahli po výmene brankárov. Romančíka vystriedal Zalivin. O tri minúty na to sa v ďalšej početnej výhode parádne trafil Vandas a hostia boli zrelý na uterák – 5:0.

Demontáž Liptovského Mikuláša pokračovala aj po prvej prestávke. Domáci zabávali riedko zaplnené tribúny peknými akciami. Už na 6:0 zvyšoval z medzikružia Paukovček po prihrávke Leclerca, ktorý puk vybojoval za bránkou. Leclerc mal prsty aj v siedmom presnom zásahu Popradu. Na modrej našiel Kozáka, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 7:0. Hostia absolútne nestíhali pokrývať pohyb hráčov domácich, z čoho pramenili ďalšie šance. Ponad Zalivinove rameno z ťažkého streleckého uhla upravil na priebežných 8:0 svojim druhým presným zásahom v zápase Preisinger. V 34. minúte prišiel Poprad o útočníka Samuela Takáča, ktorý si po nepríjemnom páde v rohu klziska zranil členok a zápas pre neho predčasne skončil.

Tretia tretina sa už iba dohrávala. Síce v oslabení v 43. minúte mohol skórovať Zagrapan, natlačil sa pred brankára, nedokázal tiesnený však zakončiť. Liptáci mohli streliť čestný gól v 47. minúte, výbornú Vybíralovu strelu vyrazil Nechvátal. Do konca zápas sa už nič dôležité nestalo, Poprad tak jednoznačne pokoril Liptovský Mikuláš výsledkom 8:0.

Góly: 2. Zagrapan (Svitana, Ulrych), 3. Preisinger (Kozák, Ulrych), 7. Jacobs (Vandas, Kozák), 13. Kundrík (Ťavoda, Paločko), 16. Vandas (Brejčák, Preisinger), 23. Paukovček (Leclerc, Fabian), 26. Kozák (Leclerc), 27. Preisinger (Brejčák, Vandas)

Rozhodovali: Lokšík, Kókai – Krajčík, Kis-Király

Vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky 2:0, oslabenia 0:0

1 474 divákov

iZlato hráč zápasu: Daniel Brejčák – Jakub Sukeľ

HK Poprad: Nechvátal (Vošvrda) – Kozák, D. Brejčák, Erving, Ulrych, Fabian, Ťavoda, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, P. Svitana – Jacobs, Paukovček, Leclerc – Matej Paločko, Mlynarovič, Kundrík – Králik

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík (13. Zalivin) – Dlugoš, Petran, Kurali, Nemec, Roman, Mezovský, Smutný – Lunter, Piatka, J. Sukeľ – Ru. Huna, Oško, Vybíral – Nechaj, Uhrík, Ri. Huna – Kalousek, Surový

Peter Mikula (tréner HK Poprad) – Kolega to výstižne vyjadril. K dnešnému zápasu nám výrazne pomohol prístup súpera. Bol som šokovaný ako hrali prvú tretinu. Ľutoval som trénera na striedačke. Tiež som to niekedy zažil a nie je to príjemné. V prvej tretine sme rozhodli zápas a potom sa už iba dohrávalo.

Anton Tomko (tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš) – Náš prístup k dnešnému zápasu bol o 180 stupňov iný, ako v poslednom zápase, keď sme tu hrali. Musím vyzdvihnúť hru Popradu, boli sme pomalí v myslení a korčuľovaní. Poprad rozhodol v prvej tretine, bol rýchly, bol dôrazný, trestal naše vylúčenia. Za takého stavu bolo ťažké dvihnúť morálku v mužstve. Dnes Poprad zaslúžene berie tri body.