Preview zápasu HC ’05 iClinic Banská Bystrica vs HK Poprad
Preview zápasu HK Poprad vs HKM Zvolen
22. októbra 2019

Poprad neuspel na ľade Banskej Bystrice

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Ďatelinka, 6. Hickmott (M. Lunter, Southorn), 23. Hohmann , 55. Southorn (Jääskelainen, Hickmott) – 57. Mlynarovič (P. Svitana)

Rozhodovali: M. Valach, Goga – Jobbágy, M. Orolin

Vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1

2 251 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany – Biro, Nemčík, Mihálik, Southorn, Petrinec, Ďatelinka, Zubák – Lamper, A. Šťastný, Hrnka – Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter – Hohmann, Bubela, Šoltés – Bartánus, Gabor, Kabáč – Fafrák (od 32. minúty)

Poprad: Vošvrda – Ulrych, Kozák, Kramár, D. Brejčák, Ťavoda, Erving, Magovac, Česánek – Vandas, Paukovček, Handlovský – Leclerc, Zagrapan, S. Takáč – P. Svitana, Mlynarovič, R. Svitana – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrík

Hlasy po zápase:

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: „Začali sme veľmi dobre. Dostali sme sa do vedenia 2:0. Pri prvom našom góle sa zrazil hosťujúci hráč nešťastne s rozhodcom, čo bolo naše šťastie. Za stavu 2:0 sme však prestali hrať i korčuľovať. Minimálne desať minút v prvej tretine nás súper prehral. V druhej časti sme už hrali oveľa lepšie. Dôležité bolo, že sme v tretej tretine zvýšili na 4:0. Poprad hral jednoducho, my sme veľa pukov strácali v obrannom pásme, preto aj súper znížil. V tomto smere sa musíme zlepšiť. Beskorowany si dnes zaslúžil nulu, preto ma mrzí, že sme stratili zbytočne puk počas našej presilovky a Poprad znížil. Tri body však zostali doma, to je podstatné. Po slabšej prvej tretine môžem byť s lepšou druhou i treťou tretinou z našej strany spokojný.“

František Štolc ml., tréner Popradu: „O výsledku rozhodla prvá tretina a úvod druhej tretiny. Dostali sme hneď na začiatku zápasu kuriózny, nešťastný gól, kedy sa náš hráč nešťastne zrazil s rozhodcom. Hneď na to pridali Bystričania druhý gól. Proti tak skúsenému mužstvu, aké majú domáci, sa to už za stavu 0:2 z nášho pohľadu ťažko otáča. Aj keď sme sa o to pokúsili a v ešte v prvej tretine sme si vytvorili mierny tlak, i v druhej, no znovu nám Bystričania ušli na rozdiel troch gólov. Snažili sme sa dostať do zápasu nejakým kontaktným gólom, ale ten prišiel bohužiaľ neskoro už za stavu 4:0 pre domácich, ktorí sa presadili v presilovke piatich proti trom.“