Poprad otočil duel so Zvolenom a zdolal ho aj tretíkrát v sezóne

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Domáci sa mohli ujať vedenia už po 20 sekundách hry, po závare pred Tomekom sa dostal puk medzi kruhy a Bondrovu rýchlu strelu zastavila horná žŕdka. V 10. minúte spravil na modrej chybu Fabian počas presilovky, Zvolen brejk nevyužil, a na opačnej strane tečoval prihrávku od Svitanu Mlynarovič, Tomek však vytiahol rýchly betón. V 12. minúte sa pokúšal dotlačiť puk za Tomeka Zagrapan, zvolenská obrana však tento pokus ubránila. Gól nepriniesla ani situácia zo 14. minúty, keď tečoval Petranovu strelu nebezpečne Bondra.

V 24. minúte mohli ísť hostia do vedenia, najprv skvelo zasiahol Vošvrda betónom proti Špirkovej strele a následne zlikvidoval aj Vandasovu dorážku. V 28. minúte nešťastne zasiahol hokejkou protihráča do tváre Bondra, začo dostal 4-minútový trest. Zvolen presilovku nevyužil, z následného tlaku však z ľavého kruhu vystrelil Handlovský a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 0:1. Poprad mohol vyrovnať v 35. minúte počas presilovky Abdul, v blízkosti brankára musel zakončovať bekhendom a netrafil bránku.

V 45. minúte zabudla domáca obrana na z druhej vlny korčuľujúceho Kytnára a ten z prvej nedal Vošvrdovi šancu – 0:2. O štyri minúty neskôr Bondra vyhodil puk o plexisklo a vysunul tým Zagrapana do nájazdu, ktorým prehodil z pravej strany Tomekove rameno – 1:2. V 50. minúte mohol Zagrapan vyrovnať, Petran ho krásne našiel od modrej čiary, ale domáca 9-tka netrafila prázdnu bránku. V 56. minúte Poprad šiel zásluhou Zagrapana opäť do úniku, tiesnený trafil iba Tomekove betóny, ale následná bekhendová dorážka Takáča už smerovala do bránky – 2:2.

Predĺženie prinieslo dramatický hokej a veľa prečíslení, nakoniec rozhodol v samostatnom nájazde Zagrapan, ktorý zavesil do ľavého horného rohu Tomekovej bránky sekundu pred koncom – 3:2.

Góly: 49. Zagrapan (Bondra, Svitana), 56. Takáč (Zagrapan, Abdul), 65. Zagrapan (Abdul) – 32. Handlovský (Špirko, Vandas), 45. Kytnár (Vandas)

Rozhodovali: Kalina, Soós – Smrek, Soltész

Vylúčení: 5:7, presilovky a oslabenia 0:0

1 703 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Brejčák – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – Valigura, Kundrík, Václav

HKM Zvolen: Tomek (Skapski) – Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pufahl, Roman, Pöyhönen – Vandas, Špirko, Obdržálek – Šišovský, Mitchell, Handlovský – Zuzin, Kytnár, Chovan – Petráš, Holovič, Kelemen

iZlato najlepší hráč zápasu: Marek Zagrapan (HK Poprad) – Tomáš Tomek (HKM Zvolen)

František Štolc (asistent trénera HK Poprad) – Súhlasím s kolegom. Videli sme pekný hokej. Prvá tretina bola vynikajúca, ale nedali sme gól. V druhej tretine sme veľa špekulovali. V tretej tretine sme vedeli, že ak začneme hrať nátlakový hokej, že dáme gól. Za stavu 2:2 sme už cítili, že dáme aj ten tretí gól. Chlapcom ďakujem za dnešný výkon.

Andrej Podkonický (tréner HKM Zvolen) – Videli sme veľmi dobrý hokej. Obe mužstvá podali skvelý výkon. My sme začali vlažne, Poprad bol v prvej tretine lepší, rýchlejší a agresívnejší. My sme potom v druhej tretine otočili výkon, dali sme dva góly. Za tohto stavu sa však to nesmie stať, že takto v tretej tretine stratíme náskok.