Poprad otočil zápas so Žilinou

HK Poprad – MsHK Žilina 3:2 PP (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Prvýkrát sa skóre menilo v 4. minúte, keď presilovú hru využil spomedzi kruhov tvrdou strelou pod hornú žrď Lukáš Handlovský – 0:1. Poprad odpovedal o necelé tri minúty, keď pri signalizovanom vylúčení zatlačila šestica domácich hráčov piatich hosťujúcich, čoho výsledkom bola strela Štefana Fabiana spomedzi kruhov do ľavého horného rohu Mikolášovej bránky – 1:1. V 12. minúte mohol ísť Poprad do vedenia, keď Fabian uvoľnil Petra Lichanca, jeho strela z pravého kruhu skončila na pravom betóne hosťujúceho brankára. V 18. minúte pekne zakombinovala dvojica Hvila – Lichanec, Hvilova strela z pravej strany však letela nad bránku.

V 25. minúte Popradčania zabudli medzi kruhmi na voľného Michala Švihálka, ktorý z prvej prestrelil Fokina – 1:2. V 30. minúte po Murčekovej prihrávke išiel Dávid Bondra sám na bránku, ale puk mu ušiel z hokejky. Poprad mohol vyrovnať v 34. minúte, ale počas presilovky obrovskú šancu po prihrávke Mlynaroviča spálil Radoslav Suchý – z metra netrafil prázdnu bránku.

V 45. minúte vystrelil Mlynarovič z pravej strany a jeho strelu dorazil Patrik Svitana, chýbal jej však dôraz a Mikoláš ju dokázal zachytiť. V 53. minúte využil takmer dvojminútový sústavný tlak domácich Kamzíkov tečom Svitanovej strely Samuel Mlynarovič – 2:2. Hrdinom stretnutia sa mohol stať v 58. minúte obranca Ľubomír Dinda, keď si prevzal puk na modrej čiare a preštrikoval sa až pred brankára Mikoláša, ktorého si položil, ale nedokázal dostatočne nadvihnúť puk a trafil ho do jeho pravého betóna. Čo nevyšlo jemu, vyšlo v predĺžení Svitanovi. Ten sa pekne vytiahol spoza bránky a nedal svojou strelou ponad rameno hosťujúcemu gólmanovi žiadnu šancu – 3:2.

Góly: 7. Fabian (Svitana, Guliaev), 53. Mlynarovič (Svitana, Štrauch), 61. Svitana (Štrauch, Fabian) – 4. Handlovský (Hruška, Hovorka), 25. Švihálek (Konečný, Brejčák)

Vylúčení: 5:4, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Lokšík, Štefik – Gavalier, Jobbágy

1 017 divákov

HK Poprad – Fokin (Šúrek) – Guliaev, Fabian – Suchý, Dinda – Davydov, Pokovič – Ibragimov, Ježek – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Murček, Paločko Matúš – Abramov, Troliga, Bjalončík

MsHK Žilina – Mikoláš (Tomek) – Ťavoda, Čížek – Juraško, Brejčák D. – Macejko, Grman – Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – Konečný, Švihálek, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter – Zlocha, Švec, Váňa

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Obidve mužstvá mali zaistený postup do play-off, oddychový zápas to však nebol. Chalani k zápasu pristúpili zodpovedne. Som rád, že sme prelomili gólovú smolu, v posledných zápasoch strieľali góly najmä obrancovia. Som rád za túto výhru, Žilina je veľmi silný súper.

Milan Jančuška (tréner MsHK Žilina) – Prišli sme na dnešný zápas v pozmenenej zostave, dali sme šancu chlapcom z juniorky a brankárovi Mikolášovi, ktorý nás podržal. Za stavu 2:1 sme mali šance, ale tá remíza bola spravodlivá. Do Banskej Bystrice pocestujeme v plnej sile.