Poprad padol so Zvolenom po nájazdoch

HK Poprad – HKM Zvolen 2:3 sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Začiatok prvej tretiny nepriniesol atraktívny hokej a diváci až do siedmej minúty nevideli súvislejšiu akciu. Vtedy však zakombinoval prvý útok domácich Kamzíkov a na konci akcie strieľal Mlynarovič spomedzi kruhov ponad lapačku hosťujúceho brankára – 1:0. V 15. minúte vytiahol puk od mantinelu až medzi kruhy Štrauch, ale jeho strelu vyrazil Nieminen ramenom. Tlak Popradu však pokračoval a o minútu neskôr po Petranovej strele nikým nekrytý Mlynarovič dorazil puk do prázdnej bránky – 2:0. Zvolen mohol znížiť počas presilovky Popradu, ale po Matisovej prihrávke spoza bránky zastavila Špirkovu strelu ľavá žŕdka.

Druhá tretina nepriniesla veľa vzruchu aj napriek tomu, že Poprad na jej začiatku dohrával ešte presilovku o dvoch hráčov, ktorú predelila prestávka. V 33. minúte však po výbornej Chovanovej prihrávke strieľal z kruhov Hraško do prázdnej bránky – 2:1. Vďaka kontaktnému gólu prebrali hostia iniciatívu a boli blízko vyrovnania v 37. minúte, keď na dlhé chvíle zatvorili domácich v ich pásme, ale žiadna z ich striel neprešla za výborne chytajúceho Corbeila.

Od začiatku tretej tretiny išli hostia za svojim cieľom a to vyrovnať stav stretnutia. To sa im podarilo hneď v 43. minúte, keď po tlaku si na pravý kruh pekne vyšiel Coffman a strelou z prvej nedal Corbeilovi šancu – 2:2. O desať minút neskôr mohol Zvolen ísť do vedenia, ale Chovanovu strelu krásne chytil do lapačky domáci gólman. Tri minúty pred koncom tretej tretiny mohol rozhodnúť Buc, keď dostal na ľavý kruh krásnu prihrávku, ale Nieminen ho ľavým betónom zázračne zastavil.

V predĺžení si nikto nevypracoval gólovú šancu a rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. V nich bol úspešný iba hosťujúci Coffman, a tak extrabodík cestuje do Zvolena.

Góly: 7. Mlynarovič (Štrauch, Svitana), 16. Mlynarovič (Petran) – 33. Hraško (Chovan, Šišovský), 43. Coffman (Ross, Špirko), rozhodujúci samostatný nájazd Coffman

Vylúčení: 3:5, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Novák, Konc st. – Smrek, Gavalier

2 539 divákov

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák, McDowell, König, Petran, Fabian, Dinda, Krempaský, Jáchym – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Heizer, Buc – Abdul, Vartovník, Bondra – Hvila, Ježek, Vašaš

HKM Zvolen: Nieminen (Šimko) – Kováčik, Hraško, Drgoň, Ross, Bokroš, Ťavoda, Marcinek, Andersons – Šišovský, Kytnár, Chovan – Coffman, Steén, Obdržálek – Matis, Špirko, Síkela – Ďaloga, Jurík, Fekiač

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – My sme začali zápas dobre, v polovici zápasu sme mohli viesť aj výraznejšie, keby sme využili ponúknutú šancu v presilovke o dvoch hráčov. Zvolen v druhej časti pridal, záver bol dramatický, aj my sme mali šance rozhodnúť zápas v riadnom hracom čase. Rozdielový hráč Coffman sa ukázal, dnes dal dva góly. Chlapcom chcem poďakovať za profesionálny prístup v tomto roku.