Poprad porazil Miškovec po predĺžení

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Poprad začal zápas aktívne a výsledkom boli tri rýchle presilovky, ktoré síce gól nepriniesli, ale Kamzíci zovierali hostí po celý čas. Aktivita domácich hráčov bola odmenená v 19. minúte, keď Svitana svojou typickou strelou prestrelil hosťujúceho Adorjána – 1:0.

Hneď na začiatku druhej tretiny Popradčania dostali výhodu 110-sekundovej presilovky o dvoch hráčov, gól však z nej nevyťažili. V 32. minúte ušiel z ľavej strany vo vlastnom oslabení Kozák, jeho výborná strela len tesne minula bránku. Poprad bol strelecky aktívnejší, ale za jeho slabú efektivitu bol potrestaný v 39. minúte. Obranca Szirányi vystrelil od modrej čiary, Fabian nechtiac nadvihol jeho strelu do pravého horného rohu Gračnarovej bránky – 1:1. Poprad však odpovedal už o pár sekúnd, keď Paukovčekovu strieľanú nahrávku sklepol do bránky Takáč – 2:1.

Domáci mohli zvýšiť na rozdiel dvoch gólov už po 55 sekundách tretej tretiny, Mlynarovič však bekhendom netrafil prázdnu bránku. V 46. minúte mohol poistiť vedenie Macík, v prečíslení dvaja na jedného však maďarského gólmana neprekonal. Miškovec udrel nečakane v 49. minúte, keď na dvakrát dorazil puk do bránky Magosi – 2:2.

Predĺženie hral aktívne Poprad, ale prvý mohol rozhodnúť Kiss, ktorý šiel sám na Gračnara, popradský gólman však svojich podržal. O minútu mal zlatý gól na hokejke Mlynarovič, na dvakrát však nedokázal Adorjána prestreliť. V tomto tlaku úmyselne posunul bránku gólman hostí, začo bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré bekhendovým blafákom premenil Svitana – 3:2.

Góly: 19. Svitana (Mlynarovič, Abdul), 40. Takáč (Paukovček, Brejčák), 63. Svitana (t.s.) – 39. Szirányi (Hajós), 49. Magosi (Vas, Rusk)

Rozhodovali: D. Konc, Kalina – Smrek, Bogdaň

Vylúčení: 3:5, presilovky a oslabenia 0:0

1 063 divákov

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Kozák, Salija, Brejčák, Petran, Fabian, Ťavoda, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Abdul – Takáč, Paukovček, Bondra – Zagrapan, Heizer, Koyš – Paločko, Bjalončík, Macík

DVTK Jegesmédvek Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Szappanos, Loiseau, Galanisz – Ritó, Hajós, Vincze

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Ďakujem za gratuláciu pánovi Hanlonovi. Miškovec dobre bránil, čakal na naše brejky. Z minima vyťažili maximum, my sa trápime v koncovke. Presilovky nám nejdú. Snažili sme sa poprehadzovať formácie, ale stále sa veľmi narobíme na gól. Chalani však hrajú naplno a musím im zato poďakovať.

Glen Hanlon (tréner DVTK Jegesmédvek Miškovec) – Musím pogratulovať hráčom Popradu a jeho trénerovi k dobrej hre. Zaslúžili si vyhrať tento zápas. Náš brankár a dobrá hra v oslabeniach nám v zápase získali bod. Ten bod navyše si zobral lepší tím.