Poprad prehral piaty zápas v rade

HK Poprad – HK Nitra 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Úvodná tretina začala pozvoľna, ale nečakane v tretej minúte prepadol nastrelený puk od modrej čiary od Miroslava Pupáka za brankára domácich Martina Šúreka – 0:1. O tridsať sekúnd už mohol byť náskok Nitry dvojgólový, Tvrdoňova strela z prvej prepadla pomedzi Šúrekove betóny, ale tesne minula bránku. V 17. minúte opäť pohrozila Nitra, keď po prečíslení dvaja na jedného trafil Marek Tvrdoň hornú žŕdku. Z následného protiútoku mohol skórovať Samuel Mlynarovič, ale sám pred brankárom hostí trafil jeho betón. Nitra predsa v prvej tretine strelila druhý gól. Nedorozumenie Šúreka s obrancom Dindom využil gólom do prázdnej bránky Radoslav Macík – 0:2.

Druhá tretina začala aktivitou Popradu niečo spraviť s výsledkom. Šancu priniesla štvorminútová presilovka, v ktorej si však Kamzíci nevypracovali väčšiu šancu. Po skončení presilovky však tlak Popradu pokračoval a v 27. minúte zakončil kombináciu domácich do prázdnej bránky Matúš Paločko – 1:2. Táto tretina bola chudobná na šance. Tú najväčšiu spálil v 37. minúte Matúš Paločko, keď po krásnej individuálnej akcii Arneho Krotáka vystrelil z prvej z pravého kruhu, ale Eric Hartzell vytiahol skvelý zákrok lapačkou.

Tretia tretina pokračovala v nastúpenom tempe z predošlej časti. Nevideli sme na začiatku žiadnu šancu. Z prvej strely na brankára Fokina však padol gól. Strelu Matta Copea z pravého kruhu šikovne tečoval Radoslav Macík – 1:3. Po tomto góle nastal popradský útlm. Perfektne hrajúci Marek Slovák si zaslúžil dať gól, ale puk sa po jeho individuálnej akcii z 50. minúty zastavil na hornej žŕdke.

Góly: 27. Matúš Paločko (Kroták, Troliga) – 3. Pupák (Paukovček), 19. Macík (Šille, Cope), 46. Macík (Cope)

Vylúčení: 2:5, navyše Kroták 10 min. za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0

Rozhodovali: Lauff, Kalina – Jobbágy, Bogdaň

1 251 divákov

HK Poprad – Šúrek (od 21. Fokin) – Guliaev, Fabian – Suchý, Dinda – Pokovič, Ježek – Davydov, Ibragimov – Henderson, Zagrapan, Lichanec – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Matej Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana

HK Nitra – Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský – Rais, Mezei – Meland, Versteeg – Korím, Pupák – Blackwater, M. Slovák, Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Cope – Paukovček, Štefanka, Bajtek

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Čo sa nás týka, zlyhali sme vo všetkom – v útočnej a aj obrannej fáze. Musím uznať kvalitu Nitry, spokojnosť mám miernu iba s druhou tretinou. Nie som spokojný z výkonom, prvé dva góly padli po hrubých chybách. Súper bol dnes lepší a zaslúžene vyhral.

Andrej Kmeč (tréner HK Nitra) – Niektorí hráči mali náročný program v reprezentácii, ale podali sme zodpovedný kolektívny výkon. Keď sa Poprad dostal na rozdiel jedného gólu tak sme boli pasívnejší, ale nakoniec sme si výsledok postrážili.