Poprad prehral posledný domáci zápas základnej časti

HK Poprad – HK Nitra 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Pred zápasom si prebral pamätnú plaketu a dres pri príležitosti odohrania 1 000 zápasov v lige náš kapitán Štefan Fabian. Prvá tretina priniesla málo vzruchu a gól sme videli v 16. minúte, keď počas presilovej hry našiel v rýchlosti Paulovič voľného Mikuša pred bránkou a ten skóroval – 0:1.

Domáci vyrovnali hneď na začiatku druhej tretiny, keď skrytú Svitanovu strelu spoza hráča dorazil do bránky Bjalončík – 1:1. Nitra kontrovala počas ďalšej presilovky, keď po skrumáži pred bránkoviskom skóroval Mikúš aj napriek tomu, že v ňom stál otočený chrbtom k bránke – 1:2. Napriek obrovskej nevôli na popradskom štadióne rozhodcovia gól uznali. V 33. minúte dve sekundy po skončení ďalšej presilovky využil tlak Nitry Paulovič, ktorý si nakorčuľoval pred brankára Corbeila a nedal mu šancu – 1:3. Na konci tretiny dostal Poprad šancu presilovky o dvoch hráčov, ktorú využil krásnou strelou pod hornú žŕdku Štrauch – 2:3.

Poprad začal tretiu tretinu snahou o vyrovnanie, svoje šance však nevyužil a Nitra poistila svoj náskok v 49. minúte, keď po Macíkovom prieniku vystrelil spoza obrancu do horného pravého rohu Corbeilovej bránky H. Ručkay – 2:4. Snahu o vyrovnanie nepriniesla ani hra bez brankára a tak tri body putujú do Nitry.

Góly: 22. Bjalončík (Svitana), 40. Štrauch (Svitana) – 16. Mikúš (Paulovič, Krištof), 27. Mikúš (Krištof), 33. Paulovič (Mikúš), 49. H. Ručkay (Macík)

Rozhodovali: Lokšík, Müllner – Krajčík, Smrek

Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

1 142 divákov

Poprad: Corbeil – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Ježek, Česánek – Štrauch, Bjalončík, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Vašaš, M. Nagy, Hvila

Nitra: Lawson – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Korím – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Kutálek – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Lantoši, Kovacs, Csányi

Hlasy po zápase:

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – Dnes sme videli dobrý zápas, bol aj z našej strany, mali sme dobrý pohyb. Naša aktivita bola pretavená do ohrozovania bránky súpera. Chýbalo nám kus šťastia, súper využil presilovky, my svoje nie. Zápas nám ukázal naše silné stránky a aj chybičky. Teraz sa pripravíme na B. Bystricu a v play-off dúfam, že sa predstavíme v takej forme, že potrápime nášho súpera.

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry) – Dnes sa stretli dva tímy, ktoré boli psychicky v inom rozpoložení. Poprad má svoje miesto isté, my sme bojovali o prvé miesto v základnej časti. To sme tu chceli využiť, domáci neboli v plnej zostave. V play-off to však bude veľmi nebezpečný tím.