Poprad prelomil domácu čiernu sériu

HK Poprad – MAC Újbuda 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Poprad využil v stretnutí hneď svoju prvú veľkú šancu, v 11. minúte Heizer spoza bránky našiel nikým nekrytého Bondru a ten poľahky skóroval do protipohybu Bálizsa – 1:0. O tri minúty mohol vyrovnať Terbócs, jeho samostatný nájazd zlikvidoval Vošvrda lapačkou. Hosťom sa to podarilo v 17. minúte, počas presilovej hry dorazil puk za Vošvrdu Dansereau – 1:1.

V 25. minúte ušiel do samostatného úniku Zagrapan, trafil však iba betóny Bálizsa. Z následného protiútoku však vymietol ľavý horný roh Vošvrdovej bránky Brown – 1:2. Strelec vedúceho gólu išiel o tri minúty na trestnú lavicu, Poprad zahral presilovku dobre, strely Ervinga a Abdula však neprešli za brankára hostí.

Vyrovnanie videli domáci fanúšikovia v 47. minúte počas presilovej hry, keď zakončoval do pravého horného rohu Bondra – 2:2. Diváci už v riadnom hracom čase gól nevideli a tak prišlo na rad predĺženie. Pri akcii Budapešti zlomil jeden z útočiacich hráčov hokejku o bránku Vošvrdu, domáci gólman vysunul do prečíslenia Abdula s Ervingom a druhý menovaný upratal gól do siete – 3:2.

Góly: 11. Bondra (Heizer, Miner-Barron), 47. Bondra (Abdul, Mlynarovič), 62. Erving (Abdul, Vošvrda) – 17. Dansereau (Brown, Klempa), 25. Brown (Dansereau, Klempa)

Rozhodovali: Goga, Novák – Frimmel, Šefčík

Vylúčení: 4:5, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

1 296 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Fabian, D. Brejčák, Karalahti, Salija, Erving, Miner-Barron, Brincko, Kundrík – Takáč, Zagrapan, Abdul – Bondra, Paukovček, Svitana – Buzzeo, Heizer, Miller – Belluš, Mlynarovič, Macík

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

iZlato najlepší hráč zápasu: Dávid Bondra – Jared Brown

Dušan Brincko (asistent trénera HK Poprad) – Z nášho pohľadu sme nezačali tak, ako sme si predstavovali. Chceli sme začať tak, ako sme hrali posledné tri zápasy, ale nešlo nám to. Budapešť hrala dobre, výborne korčuľovala. Nevedeli sme však dať góly. Keď súper dal gól na 2:1, bolo to ťažké, dotiahli sme to však šťastným gólom. Musíme tvrdo a ťažko bojovať o každý gól a sme radi, že sme v predĺžení vyhrali. Dôležitý je každý bod a potešili sme domácich divákov.

Gergely Majoross (tréner MAC Újbuda) – Myslím si, že zápas sme začali dobre, hrali sme s veľkou energiou. Prvá tretina bola viac otvorená ako by tréneri chceli vidieť a priniesla veľa šancí. Druhá tretina však už bola viac organizovaná. V tretej tretine sme nedokázali udržať vedenie o jeden gól, jeden bod je však pre nás aj tak veľmi dôležitý.