Poprad stiahol trojgólové manko a vyhral po predĺžení

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 5:4 pp (0:2, 3:1, 1:1 – 1:0)

Kamzíci dostali už po 30 sekundách možnosť presilovej hry, počas nej si vypracovali iba jednu väčšiu šancu, keď Miller dostal spoza bránky skvelú prihrávku, ale trafil iba do Mikoláša. Popradčania však zabudli na návrat vylúčeného Matejku a ten svoj nájazd v 3. minúte pekne premenil – 0:1. Už o minútu neskôr Erving ako posledný hráč trafil Beránka a ten vyslal do brejku Hvilu a aj on svoj únik rutinérsky zakončil – 0:2. V 16. minúte mohol znížiť Bondra, odrazený puk od jeho nohy však minul bránku.

V 28. minúte napriahol na červenej čiare Jankovič a na prekvapenie všetkých skončil puk v sieti – 0:3. Vošvrdu po tejto situácii nahradil v bránke Nechvátal. Domácim ani v ďalších momentoch neprialo šťastie, Heizerov nahodený puk prešiel popod Mikolášove betóny rovno do žŕdky. Žilinčania začali byť aj napriek vedeniu nedisciplinovaní a trest prišiel v 32. minúte po strele Minera od modrej čiary počas presilovky o dvoch hráčov – 1:3. Kamzíci zrazu ožili a počas vlastného oslabenia ušiel Bondra, ktorý svoj nájazd bez problémov premenil – 2:3. V 36. minúte sa preštrikoval obranou Miller, následne našiel spoza bránky Heizera a ten na dvakrát dotlačil puk do bránky – 3:3.

Vedúci gól mal na hokejke Zagrapan v prečíslení dvaja na jedného v 50. minúte po Takáčovej prihrávke, jeho strelu však vytiahol z bránkovej čiary Mikoláš. Už o pár sekúnd mohla naopak ísť do vedenia Žilina, Jankovičovu strelu tečoval Podešva do hornej žŕdky Nechvátalovej bránky. Vlkom sa to podarilo v 58. minúte, Hvila našiel medzi kruhmi nabiehajúceho obrancu Jankoviča, tomu však nevyšla strela, ale do bránky sa predsa len dokotúľala – 3:4. Poprad hneď po získaní útočného pásma odvolal brankára a powerplay využil. Svitana našiel na pravom kruhu voľného Zagrapana a ten do prázdnej bránky nezaváhal – 4:4.

V predĺžení ukázal svoju silnú stránku Buzzeo, jeho strela švihom spoza obrancu vymietla pravý horný roh Mikolášovej bránky – 5:4.

Góly: 32. Miner (Zagrapan, Svitana), 34. Bondra (Belluš), 36. Heizer (Miller), 59. Zagrapan (Svitana, Buzzeo), 62. Buzzeo – 3. Matejka (Huna, Kučný), 4. Hvila (Beránek), 28. Jankovič (Dubeň, Hvila), 58. Jankovič (Hvila, Podešva)

Rozhodovali: Kalina, Juhász – Jobbágy, Muzsik

Vylúčení: 3:5, presilovky 1:0, oslabenia 1:0

1 180 divákov

HK Poprad: Vošvrda (od 28. Nechvátal) – Miner, Brejčák, Ťavoda, Salija, Erving, Karalahti, Petran – Bondra, Heizer, Miller – Takáč, Zagrapan, Svitana – Buzzeo, Belluš, Abdul – Olejník, Kundrik, Macík

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš (Fučik) – Kučný, Matejka, Jankovič, Dubeň, Piegl, Dlugoš, Turian, Mendrej – Jenčík, Húževka, Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Balej, Surovka, Milý – Rehák, Ondruš, Síkela

iZlato najlepší hráč zápasu: Alex Miner – Lukáš Hvila

Hlasy po zápase:

František Štolc ml. (asistent trénera HK Poprad) – My sme vedeli, že Žilina k nám príde v zlepšujúcej sa forme. Začiatok zápasu sme mali ako zo zlého sna. Chlapci bojovali, ale nevedeli dať gól. Každým striedaním sme však verili, že to zlomíme. Potom prišiel ten nešťastný gól z polovice. Ale aj napriek tomu sme verili, že to otočíme. Potom ako sme vyrovnali, sme chceli rozhodnúť v tretej tretine. Žilina potom dala šťastný gól a som rád, že sme vyrovnali a potom v predĺžení rozhodli.

Stanislav Škorvánek (tréner MsHK DOXXbet Žilina) – Bol to zápas ako na hojdačke, boli sme dvakrát vo vedení. Niektoré góly boli aj z kategórie šťastných. Za kľúčový moment považujem, keď Poprad strelil dva góly a dostal sa do zápasu. Tento zápas sme stratili vďaka nekoncentrovanosti. Chalanom aj tak ďakujem za bojovnosť, ale strata bodov mrzí.