Poprad vynuloval doma Banskú Bystricu

HK Poprad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Prvú veľkú príležitosť videli diváci v 5. minúte, Zagrapan získal puk, urobil kľučku a vystrelil spomedzi kruhov, Williamsova lapačka však úradovala. V 16. minúte pekne zakombinoval druhý popradský útok, Zagrapan chcel vyšperkovať prihrávkou na Takáča, ten ale nedokázal zakončiť.

Aj druhé dejstvo prinieslo nebezpečnejšie situácie na oboch stranách, ale bez výrazného ohrozenia gólmanov. V 32. minúte potiahol do útočnej tretiny puk Fabian, nahral na pravý kruh Bondrovi a ten okamžite švihom vymietol pavučinu z Williamsovej bránky – 1:0. V 35. minúte počas presilovky sa pošmykol Brejčák, Koper nevyužil ponúknutý samostatný nájazd.

V tretej tretine nemožno uprieť snahu Banskej Bystrice o vyrovnanie, ale obetavá a kompaktná hra Kamzíkov slávila úspech. V 51. minúte mohol potvrdiť vedenie Takáč, v dobrej pozícii však nastrelil iba žŕdku. Poisťujúci zásah padol o tri minúty neskôr, Svitanovu strelu tesne pred Williamsom tečoval nikým nekrytý Paločko – 2:0. Barani to skúsili ešte bez brankára, takmer 3 minúty pred koncom, po obetavom obrannom zákroku Karalahtiho sa k puku dostal Buzzeo a z polovice ihriska trafil opustenú bystrickú bránu – 3:0.

Góly: 32. Bondra (Fabian), 54. Paločko (Svitana), 59. Buzzeo (Karalahti)

Rozhodovali: D. Konc st., Stano – D. Konc ml., Výleta

Vylúčení: 3:3, navyše Miner (Poprad) a Southorn (Banská Bystrica) 10 min. za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0

4 323 divákov (vypredané)

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Brejčák, Ťavoda, Miner, Fabian, Salija, Erving, Karalahti – Paločko, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Bondra, Paukovček, Abdul – Kundrík, Heizer, Belluš

HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Marshall, Mihálik, Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Faille, Asselin – Lunter, Higgs, Bartánus – Šoltés, Surový, Lamper – Matoušek, Zigo, Koper – Češík

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Bol to výborný hokej, napriek tomu, že dlho bolo 0:0, bolo veľa šancí. Mali sme viac góloviek, ale nevyužili sme ich. Potom nás súper pritlačil, ale Vošvrda nás veľmi podržal, niektoré som ani nečakal, že sa dajú chytiť. V tretej tretine sme dali dva góly. Banská Bystrica je veľmi silná, chceli sme natiahnuť sériu.

Dan Ceman (tréner HC ’05 iClinic Banská Bystrica) – Bol to veľmi dobrý zápas, hrali sme dobre, nedovoľovali sme domácim dorážky striel, mali sme veľa striel, viac ako 40, väčšinou z toho padnú góly, dnes boli brankári skvelí. Očakávali sme dlhú sériu, vôbec sme si nemysleli, že to bude ľahké.