Poprad zaznamenal prvú domácu prehru

HK Poprad – Dukla Trenčín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Trenčín dostal hneď na úvod prvého dejstva možnosť presilovej hry, ktorú využil v 4. minúte strelou spomedzi kruhov Hecl – 0:1. Už o minútu neskôr z ľavého kruhu strieľal počas ďalšej početnej výhody Varga a puk prešiel popod Gračnarove betóny – 0:2. Kamzíci zostali zaskočení, ale po Brejčákovej dobrej robote v 15. minúte mal šancu na zníženie Zagrapan. Gól nepadol ani v 19. minúte po Bondrovom prieniku.

V 28. minúte si Poprad vypracoval najväčšiu šancu na skorigovanie skóre, keď sa odrazený puk dostal k Petranovi, jeho príklep však netrafil prázdnu bránku.

Poprad začal tretiu tretinu snahou o kontaktný gól, ale bol to Trenčín, ktorý mohol v 47. minúte odskočiť na rozdiel troch gólov, Sádeckého dorážku Cebákovej strely však Gračnar kryl. V 51. minúte nedočiahol Salija na Zagrapanovu strelu a z rýchleho brejku traja na jedného dorazil Popradčanov Radivojevič – 0:3.

Góly: 4. Hecl (Bartovič, Holenda), 5. Varga, 51. Radivojevič (Špankovič, Mikula)

Rozhodovali: Goga, Štefik – Synek, Výleta

Vylúčení: 3:4, navyše Mlynarovič 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky 0:2, oslabenia 0:0

1 603 divákov

HK Poprad: Gračnar (Vošvrda) – Brejčák, Petran, Ťavoda, A. Salija, Kozák, Erving, Fabian, Česánek – Belluš, Mlynarovič, Svitana – Koyš, Paukovček, Takáč – D. Bondra, Zagrapan, Abdul – Macík, Bjalončík, Paločko

Dukla Trenčín: Valent (Šimko) – Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, Hudec, Bokroš, Martiška, Špankovič – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Ölvecký, Bartovič – Mikula, Bližňák, T. Varga – Švec, Pardavý, Hudec

Hlasy po zápase:

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – O výsledku rozhodol začiatok zápasu, kde hostia dve presilovky využili, my sme naopak svoje nevyužili. Na šance bol zápas vyrovnaný. S presilovkami sa boríme od začiatku, stále to tak je, aj keď na tom pracujeme. Výsledok bol katastrofálny. Trenčín hral to čo sme čakali, verili sme, že ich zlomíme, ale všetko im vychádzalo ako chceli. Mali to podporené výborným výkonom brankára.

Ján Pardavý (asistent trénera Dukla Trenčín) – Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo, vyhrali sme so skvelým súperom. Dnes sme sa sústredili na začiatok zápasu, lebo v Nových Zámkoch sme spravili chyby počas dobrého výkonu. Dnes nám vyšli aj presilovky, dobre sme držali systém, blokovali sme strely. Valent si zaslúžil za svoj výkon čisté konto.