Poprad zdolal Budapešť futbalovým výsledkom

HK Poprad – MAC Budapešť 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Prvý gól na hokejke mal počas presilovky v 9. minúte Bondra, jeho dorážka Ervingovej strely však minula prázdnu bránku. V 13. minúte ušiel v oslabení Bondra, samostatný nájazd však nevyužil. V 16. minúte konečne Poprad využil presilovku, keď na modrej napriahol Petran a jeho strela vyletela až do ľavého horného rohu Rajnovej bránky – 1:0.

Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť Zagrapan v 22. minúte, jeho bekhend však zastavil ľavý betón Rajnu. Hostia mohli vyrovnať v 34. minúte počas presilovky, ale Dansereaua vychytal Vošvrda. V 37. minúte vykorčuľoval spoza bránky Koyš, preváhal však vhodný moment na zakončenie a Rajna jeho strelu pokryl.

V 46. minúte sa prepracoval cez popradskú obranu Bodó, ale Vošvrda vytiahol svoju lapačku. V 51. minúte vyrazil nebezpečnú Langkowovu dorážku domáci gólman. V 53. minúte mohol Poprad zvýšiť vedenie, Abdul nepremenil samostatný nájazd a vyrazený puk preskočil Zagrapanovu hokejku. 36 sekúnd pred koncom neskóroval do prázdnej bránky ani Bondra a tak si Poprad pripísal futbalové víťazstvo 1:0.

Góly: 16. Petran (Salija, Takáč)

Rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Kollár

Vylúčení: 3:6, navyše Langkow 10 minút za vrazenie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

895 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Salija, Fabian, Česánek, Erving, Karalahti – Takáč, Mlynarovič, Václav – Abdul, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Kundrík, Paukovček, Macík

MAC Budapešť: Rajna (Bálizs) – Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Szigeti – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Kreisz, Majoross, Szabad

iZlato najlepší hráč zápasu: Marcel Petran (HK Poprad) – Miklós Rajna (MAC Budapešť)

František Štolc (asistent trénera HK Poprad) – Obaja brankári chytali výborne. Úvod sme mali zlý, potom sme prebrali iniciatívu aj vďaka presilovým hrám. Tie nám stále nejdú, ale trénujeme ich. V druhej tretine sme hrali pekný nátlakový hokej. V tretej tretine sme sa snažili ubrániť, mali sme aj šance, sme radi za toto víťazstvo.

Gergely Majoross (tréner MAC Budapešť) – Do zápasu sme vstúpili výborne, hrali sme dobre, tvrdo, mali sme šance. Najmä v druhej a tretej tretine sme mali výborné šance. Obaja brankári podali skvelé výkony. V minulých zápasoch sme strelili veľa gólov. Som spokojný so snahou, ale nie s efektivitou.