Poprad zdolal Nové Zámky futbalovým výsledkom

HK Poprad – MHC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

V 6. minúte tečoval Brejčákovu strelu Heizer, ale Košarišťan výborne zareagoval vyrážačkou. V 10. minúte počas presilovej hry dorážal Urban, Vošvrda však zakročil betónom. V 18. minúte bol blízko k využitiu presilovky aj domáci Belluš, jeho teč však zastavila ľavá žŕdka.

Domácim sa podarilo využiť nasledujúcu presilovú hru, keď Takáč zadovkou našiel Heizera a ten do prázdnej bránky nezaváhal – 1:0. V polovičke zápasu zatlačili hostia domácich až tak, že tréner Stantien si musel vyžiadať oddychový čas. To tímu pomohlo sa vymaniť z tlaku a z protiútoku výborne vystrelil Svitana z pravého kruhu a jeho strela prepadla za Košarišťana – 2:0.

Nové Zámky zdramatizovali priebeh stretnutia v 49. minúte počas presilovej hry, keď dokázal Bajtek prehodiť ležiaceho Vošvrdu – 2:1. Už o tri minúty mohol vyrovnať kapitán Zbořil, ale samostatný nájazd nevyužil. Vyrovnanie nepriniesla ani hra bez brankára hostí a Poprad zaslúžene berie tri body.

Góly: 22. Heizer (Takáč, Svitana), 35. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) – 49. Bajtek (Urban, Štrauch)

Rozhodovali: Štefik, Juhász – Kollár, Vincze

Vylúčení: 5:6, přesilovky 1:1, oslabenia 0:0

983 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Pavličko) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Fabian, Kozák – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Juraško, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Jakúbek, Sloboda – Slávik, Fábry, Ondrušek

iZlato najlepší hráč zápasu: Lukáš Kozák (HK Poprad) – Andreas Štrauch (MHC Mikron Nové Zámky)

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – Myslím si, že prvú tretinu sme boli lepší, mali sme väčší počet striel, hostia mali výborného brankára. V druhej tretine sa hra vyrovnala, v tretej tretine boli lepší, súper nás dostal pod tlak, mali sme tam hlúpe fauly. My sme sa to snažili ubrániť, počas powerplay nás podržal brankár Vošvrda.

Milan Jančuška (tréner MHC Mikron Nové Zámky) – Treba povedať, že to bol veľmi vyrovnaný zápas, aj vzhľadom na ten program, aký sme mali za posledných 7 dní vidno, že nám chýbala dynamika, dohrávanie osobných súbojov. Päť na päť sme hrali dobre, šance sme mali, tie sa musia premieňať. Hrá sa na góly a Poprad dal o jeden viac ako my.