Poprad zlomil Nitru v tretej tretine

HK Poprad – HK Nitra 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Prvá šanca zápasu prišla v 4. minúte, keď po Václavovej prihrávke strieľal Mlynarovič. V 13. minúte našiel krásnou nahrávkou Bondra Saliju, ale ten vo veľkej šanci spomedzi kruhov neprestrelil Šimbocha v bránke Nitry. V 18. minúte expresne využili hostia presilovú hru, keď vyrazenú strelu zo vzduchu sklepol do bránky B. Rapáč – 0:1.

V 21. minúte mal vyrovnanie na hokejke Takáč, Heizerovu strelu však bekhendom trafil do brankára hostí. V 26. minúte využil presilovú hru o dvoch hráčov Brejčák, keď ho pekne našiel Mlynarovič – 1:1. O päť minút neskôr ušla dvojica Paukovček a Macík, druhý menovaný zakončoval po parádnej spätnej prihrávke do odkrytej bránky – 2:1. V 37. minúte využila Nitra pokračujúci tlak pri presilovke, keď po odraze od Fabiana zakončoval Richard do poloprázdnej bránky – 2:2. Záver tretiny však patril Popradu, najprv prečíslenie Abdula s Bondrom zastavila horná žŕdka a následne o minútu neskôr spálil tutovku Paukovček.

V 45. minúte zakombinovali v útočnej tretine Nitry obrancovia Brejčák s Petranom a druhý menovaný príklepom prestrelil všetko čo mu stálo v ceste – 3:2. Už o minútu mohol vyrovnať hosťujúci Buček, ale jeho dorážka Richardovej strely trafila ľavú žŕdku. Zmenu skóre nepriniesli ani záverečné presilové hry Nitry a Poprad a tiež ani hra bez brankára hostí.

Góly: 26. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 31. Macík (Paukovček, Brejčák), 45. Petran (Brejčák) – 18. Rapáč (Morrison, Richard), 37. Richard (Morrison, Pupák)

Rozhodovali: Korba, Nikolić – Jobbágy, Stanzel

Vylúčení: 4:4, navyše Rais 5+DKZ na nedovolené bránenie, Scheidl 10 min. za nešportové správanie, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0

1 023 divákov

iZlato najlepší hráči zápasu: Daniel Brejčák (HK Poprad) – Dylan Richard (HK Nitra)
Ceny odovzdal: Jozef Švagerko, primátor Mesta Poprad

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Svitana, Mlynarovič, Václav – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Belluš, Heizer, Macík

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, A. Sloboda, Pupák, Rácz, Šiška – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Pätoprstý, Bortňák, B. Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík

Roman Stantien (tréner HK Poprad) – My sme dnes potrebovali bodovať a to sa nám podarilo. Podali sme kolektívny výkon, bojovný a obetavý.

Antonín Stavjaňa (tréner HK Nitra) – Ja by som to zhodnotil touto poučkou „keď nevyhrajeme, nemôžeme byť spokojní.“