Semifinálový súper: HC ’05 iClinic Banská Bystrica

V sobotu 23. marca sa úvodným duelom začne semifinálová séria Tipsport ligy medzi Banskou Bystricou a Popradom.Semifinále medzi víťazom základnej časti a majstrom v dvoch po sebe idúcich sezónach a piatym celkom po dlhodobej časti extraligy začne na ľade Banskej Bystrice o 18:00.

V prebiehajúcej sezóne sa oba celky stretli proti sebe celkovo päťkrát. Až nečakane sa darilo najmä Popradčanom. Prvé tri duely sa odohrali po dohode oboch klubov pod Tatrami. 12. októbra sme triumfovali 5:2, aj keď hostia vstupovali do poslednej tretiny s jednogólovým náskokom. Potom však prišla 151 sekundová gólová smršť Kamzíkov, ktorú zavŕšil dvoma presnými zásahmi v samostatných nájazdoch Dávid Bondra. V novembri to bol zápas chudobnejší na góly (2:1), víťaznú trefu zaznamenal v 49. minúte Paukovček. Do tretice sme zvládli domáci zápas v decembri po víťazstve 5:2. V tomto prípade sme konečne vstupovali do tretej tretiny s jednogólovým náskokom, ktorý sme v tretej tretine ešte prikrášlili.

Banská Bystrica nás privítala na domácom ľade až na konci januára a konečne dokázala zvíťaziť. Treba však povedať, že sa na tri body poriadne nadreli a nakoniec duel skončil pomerom 3:2. Posledný vzájomný zápas sa odohral 26. februára. Kamzíci opäť ukázali, že to na Baranov vedia a domov si priviezli víťazstvo 2:5. O všetkom rozhodol Samo Mlynarovič víťazným gólom v 48. minúte, ktorý potvrdili strelami do prázdnej brány Takáč a Belluš. Zaujímavosťou je, že v posledných dvoch sezónach sme z jedenástich vzájomných duelov vyšli až deväťkrát ako víťazi, ani raz sa nemuselo predlžovať.