Trenčín otočil duel v Poprade a postúpil ďalej

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)

Štvrtý zápas série medzi Popradom a Trenčínom začali lepšie domáci. Už v 4. minúte sa presadil v presilovej hre Daniel Brejčák, ktorý za Valenta poslal puk po Mlynarovičovej prihrávke spoza bránky – 1:0. Kamzíci boli v prvej tretine nebezpečnejší a svoju prevahu korunovali v 13. minúte druhým gólom. Po zlej rozohrávke hostí sa do šance predral Matej Paločko a bekhendom si poradil s Valentom aj napriek faulu brániaceho Starostu – 2:0. Do konca prvej časti hry už ďalší gól nepadol, aj keď pred bránkou Trenčína to miestami horelo.

V druhej tretine sa obraz diania na ľade zmenil. Hostia hru vyrovnali a odmenou im bolo zníženie z hokejky Sojčíka. Ten pohotovou dorážkou Frühaufovej strely od modrej po prvý raz prekonal Corbeila – 2:1. Následne mal vyrovnanie na hokejke Hecl. Jeho pohotovú strelu po prihrávke Sádeckého spoza bránky zastavila konštrukcia. Rovnovážny stav napokon nastal v 36. minúte počas početnej výhody Vojakov. Sojčík švihom prestrelil klbko hráčov pred Corbeilom a v Poprade sa začínalo odznova – 2:2.

Prvých desať minút tretieho dejstva sa hral obojstranne útočný hokej. Kamzíci sa pokúšali o prvú výhru v play-off pod vedením trénera Ozimáka. Blízko k vedúcemu gólu mal po úniku Hvilu Ježek. Puk skackajúci po bránkovisku však hosťujúca obrana upratala do bezpečia. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby fauloval domáci útočník Mlynarovič a hostia dokonali obrat výsledku. Tretí presný zásah Trenčína pridal po biliardovej kombinácii Marcel Hossa, ktorý vymietol pavučinu v Corbeilovej bránke – 2:3. Popradčania ale nezložili zbrane. V samom závere získali výhodu presilovej hry, ktorú umocnili hrou bez brankára. Strely Königa a Svitanu však zastavila žrď a Trenčín tak ukončil štvrťfinálovú sériu už po štyroch zápasoch

Góly: 4. Brejčák (Svitana, Mlynarovič), 13. Matej Paločko (Bondra, Matúš Paločko) – 25. Sojčík (Frühauf, Dlouhý), 36. Sojčík (Radivojevič, Starosta), 56. Hossa (Varga, Sádecký)

Rozhodovali: Kalina, Müllner – Gajan, Jobbágy

Vylúčení: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

2 156 divákov

Konečný stav série 0:4, do semifinále postúpil Trenčín

Poprad: Corbeil – Fabian, Petran, Česánek, Brejčák, Ježek, König, Bdžoch, McDowell – Abdul, Heizer, Buc – Hvila, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Matej Paločko, Matúš Paločko – Vartovník, Nagy, Koky

Trenčín: Valent – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Deveaux – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Hossa – Varga, Ölvecký, Švec – Gašparovič, Dlouhý, Hudec.

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – Ja takisto poviem k celej sérii. Aj keď sme prehrali na zápasy 4:0, v každom zápase sme boli blízko k víťazstvu a dnes možno najbližšie. My sme prešli reformou a omladením celého mužstva a aj napriek prehre s Trenčínom som na chlapcov pyšný. Treba si uvedomiť proti komu sme hrali. Na strane Trenčína je veľmi veľká kvalita. Sú tam hráči, čo odohrali veľa zápasov v NHL a naši chlapci sa s nimi bili dokonca. Je na čom stavať, perspektívna tu je a gratulujem Trenčínu k postupu.

Peter Oremus (tréner Trenčína) – Ja by som dnes komplexne zhodnotil celú sériu. My sme radi, že sme postúpili, chlapci odohrali veľmi dobre každý jeden zápas a náš postup je zaslúžený. Ten prvý krok, ktorý sme si pred sezónou dali sa nám podaril a teraz máme dostatok času na odpočinok a doliečenie chorôb. My sa pripravíme ešte lepšie ako sme boli doteraz pripravení a budeme veľmi ťažkým súperom v semifinále.

Štefan Fabian (kapitán Popradu) – Nie je to nič pozitívneho prehrať 4:0 na zápasy. Tieto zápasy však boli vyrovnané, ale hrá sa na víťazstvá a preto mala séria rýchly priebeh. Ambície sme mali určite vyššie, základná časť bola celkom dobrá. Na play-off sme si verili, ale nevyhrali sme ani jeden zápas. Teraz ťažko hľadať chyby, treba sa z toho vyspať a potom to môžeme zanalyzovať.

Daniel Brejčák (asistent kapitána Popradu) – Pred sériou sme si povedali, že Trenčín je pre nás najhrateľnejší súper. Tie zápasy ukázali, že sme s nimi hrali vyrovnanú partiu. Nehrali sme proti nejakým neskúseným chlapcom, majú tam štyroch hráčov, čo hrali pravidelne v NHL, majú aj skúsenosti z KHL. Keby sme mali možno viac šťastia a trochu viac skúseností, mohlo to vyzerať ináč.