Vo východniarskom derby sa presadil Štrauch a Bogoslovskij

HC Košice – HK Poprad 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Góly: 2. Nagy (Hričina, Boltun), 4. Nagy (Boltun Hričina), 23. Kessel (Klíma, Bača), 29. Kafka (Hovorka, Jenčík), 36. Kafka (Jenčík, Vrábeľ) – 55. Štrauch (Brejčák, Svitana), 60. Bogoslovskij (Lichanec, Šterbák).

Rozhodovali: Baluška, Kubuš – Výleta, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

3567 divákov

HC Košice: Lundström – Čížek, Matejka, Kessel, Bača, Dudáš, Šedivý, Michalčin, Koch – Kafka, Hovorka, Jenčík – Bicek, Pacan, Klíma – Hričina, Boltun, Nagy – Š. Petráš, Vrábeľ, Šoltéš

HK Poprad: Corbeil (23. Gavalier) – Brejčák, König, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil, D. Šterbák, Ježek – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Bogoslovskij, Lichanec, Abdul – Bondra, Matúš Paločko, Matej Paločko

Milan Jančuška, tréner HC Košice: Urobili sme zmeny v zostave a tento impulz hráčom pomohol. Som spokojný s víťazstvom. Dobre sme korčuľovali, kombinovali a prišli aj krásne góly. Aktívny spôsob hry, ktorý sme produkovali, prináša aj chybičky. Chceme, aby ich bolo v budúcnosti čo najmenej. Hráči si schuti zahrali a vyhrali zaslúžene.

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: Do zápasu sme vstúpili celkom aktívne, ale paradoxom je, že Košice nás vycvičili v efektivite. Rýchlo sme prehrávali 0:2 a Košiciam sa podarilo presne to, čo sme my chceli od našich hráčov. Domáci v druhej tretine zvýšili náskok po našich chybách a prečísleniach. Musíme sa z toho poučiť, pretože takéto systémové výpadky sa viac nesmú opakovať. Jediné pozitívum vidím v oslabeniach. Čiastočne som spokojný s treťou tretinou, ktorú sme vyhrali. Celkovo však dnes Košice mali navrch. My musíme pracovať na nedostatkoch, ktoré nám ukázal dnešný zápas.