Vo východniarskom derby uspeli po predĺžení Oceliari

Poprad – Košice 2:3pp (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)

Prvá tretina priniesla vyrovnanú hru na oboch stranách. Po úvodnom oťukávaní dostali Košice šancu na úvodný gól, keď v 7. minúte v rozmedzí 34 sekúnd putovali na trestnú lavicu dvaja hráči Popradu. Kamzíci sa však statočne ubránili, aj keď pri Bartánusovej strele pomohla Šúrekovi bránková konštrukcia. Poprad sa mohol ujať vedenia v 20. minúte, ale Troliga v snahe prehodiť brankára hostí prehodil aj bránku.

Úvodný gól zápasu priniesla 24. minúta, keď v presilovke vošiel do pásma Nagy a presnou strelou z kruhu nedal Šúrekovi šancu – 0:1. Už o 50 sekúnd mohol v obrovskej šanci vyrovnať Dinda, ale osamotený pred brankárom neskóroval. V 28. minúte sa do ďalšej tutovky dostal Lichanec, ale Habal sa stihol presunúť a jeho šancu zneškodnil. Vyrovnanie nepriniesla ani 30. minúta, keď v presilovke trafil Mlynarovič iba žŕdku. Košice mohli ísť do dvojgólového vedenia, ale po strele Deyla zazvonila žŕdka aj na popradskej bránke. Vyrovnanie priniesla nenápadná akcia v 38. minúte, keď sa Henderson odpútal od mantinelu a bekhendom našiel medzeru medzi tyčkou a Habalovým betónom – 1:1.

V 45. minúte sa ujal Poprad vedenia v zápase, Štrauch získal puk v ľavom kruhu a jeho odrazenú strelu dorazil do bránky Lichanec – 2:1. O dve minútu mohol ísť Poprad do dvojgólového vedenia, ale Troligov teč zastavila žŕdka. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o pár sekúnd, keď po Jankovičovej skvelej prihrávke strieľal Milý do prázdnej bránky – 2:2. Rozhodnúť mohol minútu pred koncom Lapšanský, ale jeho skvelú individuálnu akciu prekazil v záverečnej fáze skvelým zákrokom Habal.

Predĺženie prinieslo zaujímavé momenty, rozhodnúť mohli Lapšanský a Postnikov, ale nakoniec sa stal hrdinom kapitán Oceliarov Nagy, ktorý prestrčil Šedivého nahrávku pomedzi Šúrekove betóny – 2:3.

Góly: 38. Henderson (Ježek, Zagrapan), 45. Lichanec (Štrauch) – 24. Nagy (Bicek), 49. Milý (Jankovič, Varga), 64. Nagy (Šedivý, Dudáš)

Vylúčení: 3:4, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0

Poprad – Šúrek (Pajpach) – Ježek, Fabian – Suchý, Dinda – Bagin, Postnikov – Pokovič, Kurali – Lapšanský, Zagrapan, Henderson – Kroták, Mlynarovič, Hvila – Bondra, Troliga, Matúš Paločko – Murček, Lichanec, Štrauch

Košice – Habal (Kopřiva) – Deyl, Jankovič – Matejka, Šmach – Pavúk, Duda – Bicek, Suja, Nagy – Hričina, Boltun, Milý – Bartánus, Šedivý, Varga – Klíma, Hruška, Bartoš

1 749 divákov

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Súhlasím s kolegom čo sa týka priebehu hry. Ukazáli sme ustáť oslabovky 5-3 a 5-4. V druhej polovici zápasu sme prebrali iniciatívu, dali sme gól z tlaku, ale po hrúbke sme dostali gól. Predĺženie bolo skvelé z našej strany, ale mužom momentu bol Laco Nagy, ktorý sa dostal šance a skóroval.

Rostislav Čada (tréner HC Košice) – Dnes večer sme videli bojovné stretnutie. V prvej polovici sme boli aktívnejší my, v druhej náš súper. Bolo to spôsobené najmä vylúčeniami. V závere zápasu a počas predĺženia nás podržal brankár Habal. Zvíťazili sme vďaka usmerneniu puku Lacom Nagyom.