Vo vyrovnanom zápase výhra Banskej Bystrice

HK Poprad – HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Prvá útočná formácia Kamzíkov sa zahryzla od úvodných sekúnd do hostí z Banskej Bystrice, ale úvodný tlak a tri strely neprekonali Lassilu. V 8. minúte vystrelil nebezpečne z modrej čiary Hohmann, ale Corbeil puk prikryl. V 13. minúte dostali domáci možnosť presilovej hry, počas nej si vypracovali dve dobré šance, keď najprv McDowellovu bombu od modrej Lassila vyrazil a neskôr zneškodnil aj Svitanovu strelu švihom z pravého kruhu.

V 21. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Svitana, ale jeho strela švihom z pravého kruhu skončila na ľavej žŕdke. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo o tri minúty neskôr, keď počas presilovky vyšachovali hostia obranu Popradu a Asselin z ľavého kruhu strieľal do prázdnej bránky – 0:1. V 26. minúte sa mohla Banská Bystrica odpútať na rozdiel dvoch gólov, ale Ďatelinkovu strelu z prvej Corbeil vyrazil. Z následného protiútoku mohol vyrovnať Mlynarovič, ale jeho bekhend skončil iba na konštrukcii bránky. V 38. minúte nečakane po buly vystrelil Hohmann a trafil presne ponad Corbeilove rameno – 0:2.

Bystrica bola blízko tretieho gólu v 48. minúte. Asselin vystrelil z ľavého kruhu, Corbeil nevedel kde vyrazil puk. Zmocnil sa ho medzi kruhmi Brittain, vystrelil, no trafil iba do Corbeila, pritom mal odkrytú druhú polovicu brány. Popradčania dostali v 51. minúte 54-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú nakoniec osem sekúnd pre jej koncom aj využili. Strela Kolbu z modrej čiary sa odrazila pred bránku a nekrytý Štrauch ju dopratal do prázdnej bránky – 1:2. Vyrovnanie nepriniesla ani viac ako 90-sekundová hra Popradu bez brankára a tak tri body putujú do Banskej Bystrice.

Góly: 53. Štrauch (Kolba, Fabian) – 24. Asselin (Faille, Rosandič), 38. Hohmann

Vylúčení: 3:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Rozhodovali: Lokšík, Novák – Smrek, Jobbágy

1 215 divákov

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – D. Brejčák, McDowell, Fabian, Česánek, Ježek, Dinda, Kolba, Korenko – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Lichanec, Abdul – Paločko st., Vartovník, Bondra – Hvila, Heizer, R. Rapáč

HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Ďatelinka, Kubka, J. Brejčák, Delisle, Mihálik, Rosandič, Kupec – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľak – Andrisík, Češík, Kabáč – Róth

Marcel Ozimák (tréner Popradu) – Zápas mal svoju kvalitu, nás mrzí, že sme nezískali bod. Deľba bodov by bola spravodlivá, naši chalani podali dobrý výkon, brankári zachytali veľmi dobre. Mrzí nás prehra, ale ideme ďalej. Výkonnosť stúpa, počas prestávky si oddýchneme a vrátia sa po nej hráči, ktorí sú momentálne zranení. Súperovi gratulujem k víťazstvu.

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice) – Myslím si, že sme videli zaujímavé stretnutie, aj keď padli iba tri góly, šancí bolo dostatok a brankári podali skvelý výkon. Pre nás veľmi potrebné body, konečne sme vonku vyhrali a predviedli sme kolektívny výkon. Prinesie nám toto víťazstvo potrebný kľud do reprezentačnej prestávky.