Vyrovnaný duel rozhodol zlatým gólom hosťujúci Saarinen

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)

Zápas začal v opatrnom tempe, ale v 4. minúte ukázal Nick McParland najväčší dôraz po odrazenom puku pred bránkou Popradu a nekompromisne zavesil – 0:1. O dve minúty mohol vyrovnať obranca Viktor Postnikov, ktorý predviedol peknú individuálnu akciu s peknou zasekávačkou, ale bránku hostí prestrelil. V 12. minúte mohol opäť skórovať McParland, ktorý bol otočený chrbtom k bránke a jeho strelu bekhendom Martin Šúrek reflexívne vyrazil ľavým betónom. Poprad mohol vyrovnať v 18. minúte, keď Peter Lichanec našiel medzi kruhmi voľného Andreasa Štraucha, ale jeho strelu pred bránkovou čiarou nakoniec Joakim Lundström zastavil.

Už v 29. sekunde druhej tretiny Kamzíci vyrovnali, keď rýchly brejk využil po prihrávke Kevina Hendersona Marek Zagrapan – 1:1. Popradčania sa však z vyrovnania dlho netešili, keď už o štyri minúty našiel Matej Paulovič medzi kruhmi voľného obrancu Mareka Drtinu, ktorý strelou švihom vymietol ľavý horný roh Šúrekovej bránky – 1:2. V 33. minúte mohol padnúť lacný vyrovnávajúci gól, keď strelu Postnikova Lundström podcenil, vyskočila mu z lapačky, ale pristála iba na hornej sieťke.

V 42. minúte Kamzíci zatlačili súpera a Svitanovu bombu od modrej tečoval pred bránkou Aleš Ježek – 2:2. Tretiu tretinu poznačili mnohé vylúčenia, presilové hry na jednej aj druhej strane však nepriniesli žiadnu vyloženú príležitosť.

Rozhodnutie malo priniesť až predĺženie. Už v jeho druhej minúte mohol zlatý gól streliť Michal Murček po prihrávke Štraucha, ale sám pred bránkou netrafil dobre puk. Víťazstvo nakoniec osud doprial hosťujúcemu tímu, keď Ossi Saarinen ušiel do samostatného nájazdu a bekhendom zavesil ponad ležiaceho brankára domácich sekundu pred jeho koncom – 2:3.

Góly: 21. Zagrapan (Henderson, Hvila), 42. Ježek (Svitana, Suchý) – 4. McParland (Cardwell, Brabenec), 25. Drtina (Paulovič, Saarinen), 65. Saarinen

Vylúčení: 7:4, presilovky a oslabenia 0:0

1 278 divákov

HK Poprad – Šúrek (Pajpach) – Guliaev, Fabian – Suchý, Dinda – Pokovič, Ježek – Postnikov, Chaloupka – Henderson, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vorobyev – Svitana, Lichanec, Štrauch

HC Nové Zámky – Lundström (Chovan J.) – Sangrén, Čížek – Drtina, Cardwell – Mäkinen, Chovan M. – Pitule, Maier – McParland, Brabenec, Fábry – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Lavrovs, Čaládi, Lelkéš – Dubec, Rehák, Tibenský

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – My sa posledné dva zápasy veľmi trápime v koncovke, nevieme premeniť vytvorené šance. Nové Zámky ukázali vôľu po víťazstve, my sme boli nedisciplinovaní, aj keď niektoré fauly boli neúmyselné. Oslabovky sme ustáli, ale pri našej presilovke sme spravili zbytočný útočný faul na modrej čiare. V predĺžení rozhodla naša individuálna chyba.

Štefan Mikeš (tréner HC Nové Zámky) – V princípe sme radi za tieto dva body. Je to veľmi cenné víťazstvo, nevyhráva sa tu ľahko. Zápas však ukázal aj naše slabé stránky a to najmä v premieňaní šancí. Očakávali sme koncentrovaného súpera, s dvoma bodmi sme veľmi spokojní.