Z Banskej Bystrice vezieme tri body

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)

Góly: 6. Gabor (Češík), 20. M. Lunter (Faille, T. Surový), 57. T. Surový (Faille, Gélinas), 60. Hohmann (M. Lunter, Bartánus) – 2. Abdul (D. Bondra, Vartovník), 4. Mlynarovič (Svitana), 26. Šitikov (Ježek), 47. D. Bondra (Vartovník), 48. Svitana (Štrauch)

Rozhodovali: D. Konc, Morozov – Kacej, M. Orolin, vylúčení: 4:4, navyše: Kubka (Banská Bystrica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

2321 divákov

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Gründling, Mihálik, A. Sedlák, J. Brejčák, Gélinas – Faille, Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Lamper, Češík, Gabor – Róth, P. Valent, Belluš

Poprad: Ivanov – Davydov, Ježek, Jáchym, Krempaský, McDowell, Dinda, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Majdan, Heizer, Hvila – Abdul, Vartovník, Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Šitikov – Matej Paločko

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: My sme mali slabý začiatok. Z prvých dvoch striel sme inkasovali dva góly, potom sme to však ešte do prestávky dotiahli na 2:2. Tento zápas bol o našich chybách, ktoré súper trestal. My sme sa dlho nevedeli presadiť spred bránkového priestoru, boli sme tam málo dôrazní a hostia nám zblokovali veľa striel. Chalanom slúži za česť, že to ani za stavu 2:5 nezložili a za výraznej podpory fanklubu sme to dotiahli na rozdiel iba jedného gólu, no už to bolo neskoro.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: Prišli sme do Banskej Bystrice hrať aktívne, napádať a nie iba brániť, čo sa nám oplatilo, lebo sme dokázali streliť góly, i keď aj po chybách súpera. V tretej časti sa nám dokonca podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov. V závere chlapci podali heroický výkon, inkasovali sme síce až dvakrát, ale musím každého pochváliť za bojovnosť. Najmä obrancov, dali sme priestor aj juniorov a nesklamali. Týmto víťazstvom sme vymazali prehru v Detve a verím, že sa budeme prezentovať takouto hrou v ďalších dueloch ako dnes.