Zápas ako na kolotoči rozhodol Karterud v predĺžení

HK Poprad – MAC Budapešť 6:5 pp (2:0, 2:1, 1:4 – 1:0)

Do zápasu vstúpili Kamzíci pravou nohou, už po 61 sekundách krásne našiel Leclerc na ľavom kruhu Takáča a ten sa trafil presne nad Halászove rameno – 1:0. Popradčania boli jasne aktívnejší a druhý gól visel na vlásku. V 12. minúte počas presilovej hry sa perfektne na modrej uvoľnil Erving a jeho strelu dorazil bekhendom do bránky Matúš Paločko – 2:0. Znížil mohol 15 sekúnd pred sirénou Majoross, ktorý sa už načahoval po dorážke do prázdnej Vošvrdovej svätyne, v nej mu faulom zabránil Kozák.

Popradčania na začiatku druhej tretiny poľavili a dali výhodu početnej výhody hosťujúcemu tímu, ale skórovať mohol v oslabení Bjalončík, ktorého však Halász vychytal. V 30. minúte neznížil Langkow, jeho šancu v presilovke zmaril Vošvrda. Tím z hlavného mesta Maďarska napokon strelil kontaktný gól v 33. minúte, v oslabení sa presadil bekhendom spred Vošvrdu Terbócs – 2:1. Kamzíci po tomto momente zabrali a v 38. minúte prinavrátil vedenie o dva góly po strele z medzikružia Bjalončík – 3:1. O pár sekúnd dorazil Ervingovu strelu do bránky Zagrapan, jeho gól rozhodca neuznal pre postavenie v bránkovisku. Popradská štvrtá lajna bola nebezpečná aj naďalej a 28 sekúnd pre druhou sirénou tečoval Bjalončíkovu strelu Matúš Paločko – 4:1.

V 43. minúte využili hostia presilovú hru po 2 sekundách, keď priamo z buly prekvapil Vošvrdu Orbán – 4:2. Maďarský tím následne dostal krídla a v 45. minúte využil ďalšiu presilovku, Bodó trafil nad lapačku domáceho gólmana – 4:3. Poprad mohol poistiť skóre vďaka početnej prevahe z 55. minúty, ale počas nej spravili chybu a v oslabení vyrovnal McNally – 4:4. Už o pár sekúnd však našiel dieru v postavení Halásza Takáč a bolo 5:4. Maďari opäť zatlačili, vybojovali zase presilovú hru a v nej vyrovnal po výbornej strele spomedzi kruhov Sofron – 5:5. Problémy Popradu pokračovali, lebo okamžite putoval na trestnú lavicu Ulrych, ale Kamzíci sa ubránili a v 59. minúte mohli dokonca rozhodnúť, samostatný nájazd v oslabení Svitana nepremenil.

Rozhodnúť muselo predĺženie, hostia sa zabudli v útočnom pásme a prečíslenie dvoch na jedného využil po 32 sekundách extračasu Karterud po časovanej prihrávke Svitanu – 6:5.

Góly: 2. Takáč (Leclerc), 12. Matúš Paločko (Takáč, Erving), 38. Bjalončík (Matej Paločko, Kramár), 40. Matúš Paločko (Bjalončík, Matej Paločko), 56. Takáč (Ulrych, Zagrapan), 61. Karterud (Svitana, Kozák) – 33. Terbócs (Majoross), 43. Bl. Orbán, 46. Bodó (Macaulay), 56. McNally (Klempa, Poszgai), 58. Sofron (McNally)

Rozhodovali: Kalina, Štefik – Beniač, Durmis

Vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky 2:3, oslabenia 0:2

iZlato hráč zápasu: Samuel Takáč – Patrick McNally

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Fabian, Erving, Ulrych, Kramár, Ťavoda, Romaňák – Karterud, Paukovček, P. Svitana – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič, Kundrík – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko

MAC Budapešť: Halász (Bálizs) – Macaulay, Pozsgai, Carlisle, McNally, Bl. Orbán, Garát, Kreisz, Fejes – Terbócs, Pitt, Klempa – Bodó, Langkow, Br. Orbán – Sofron, Stretch, K. Nagy – Szigeti, Majoross, Schlekmann

Pavel Paukovček (asistent trénera HK Poprad) – My sme do dnešného zápasu vstúpili veľmi dobre, po druhej tretine sme vyhrávali 4:1. Škoda tretej tretiny, keď sme sa báli o výsledok. Zlomom bol druhý gól, potom súper dával góly v presilovkách a vyburcovalo ho to k dobrému výkonu. Pozitívom je, že sme vyhrali v predĺžení a že sa posunieme v tabuľke vyššie. Musíme ešte odstraňovať niektoré veci, ďakujem chalanom, že to nevzdali.

Gergely Majoross (tréner MAC Budapešť) – Myslím si, že to bol najšialenejší zápas, aký som kedy zažil. Góly v presilovkách, oslabeniach, vedenie domáceho tímu o tri góly a nakoniec predĺženie. Bolo to ako na kolotoči. Mali sme zlý štart. Boli sme pripravení hrať fyzicky, ale mentálne to bolo zlé. Dali sme domácemu tímu výhody. Som veľmi rád za jeden bod, ale mohlo ich byť viac.