Tréningový a zápasový cyklus HK Poprad je prerušený
13. októbra 2020
Knihy mapujúce históriu hokeja v Poprade majú 7. diel
15. októbra 2020

13 pozitívnych prípadov v A-tíme

Popradskí hokejisti A-tímu a juniorského tímu spoločne s realizačnými tímami absolvovali v pondelok 12. októbra testy na ochorenie COVID-19. Niektorí hráči majú pozitívny výsledok.

“Po včerajšom testovaní A-mužstva máme 13 pozitívnych, z toho jeden je člen realizačného tímu. Sme v úzkom kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade, ktorému sme poskytli súčinnosť, zoznamy hráčov a postupujeme podľa nariadení,” ozrejmil prvé kroky po doručení výsledkov testovania Ľudovít Jurinyi.

Okrem seniorov boli na testoch aj hráči juniorského tímu. “Dali sme testovať juniorov, lebo sa nám tam objavil pozitívny hráč. Výsledkom je 14 pozitívnych hráčov,” kvantifikoval počet nakazených zverencov trénera Skokana.

Klub pristúpil okamžite k opatreniam. “Pozastavili sme tréningový proces v celej organizácií. Na zimnom štadióne prebehne kompletná dezinfekcia priestorov šatní, ktorú zabezpečí certifikovaná firma. Klub bude dohliadať na to, aby karanténa v trvaní 10 dní prebehla v poriadku. Hráčom poskytneme súčinnosť. Hokejisti s negatívnym výsledkom pôjdu po piatich dňoch opäť na testy. Verím, že to zvládneme, nikto nebude mať komplikácie a opäť sa spoločne stretneme na štadióne,” ozrejmil nasledujúce kroky riaditeľ HK Poprad.

Facebook komentáre