50 rokov legendy

Utorok 6. jún 1972 bol výnimočný deň. V českom Třinci sa rodičom Matejovi a Eve narodil syn Arne. Dieťa, ktoré dostalo do vienka hokejové umenie a v priebehu života nadobudlo jedinečné osobnostné a charakterové črty. Aj to z neho spravilo ikonu a hokejového rekordmana. Nenapodobniteľný Arne Kroták dnes oslavuje 50. narodeniny.

Arne Kroták začal s hokejovou kariérou v Poprade, kde prešiel všetky mládežnícke kategórie. Ako 18-ročný prestúpil do Košíc. Jeho kroky smerovali späť domov. Počas kariéry sa do Košíc ešte dvakrát vrátil. Tri duely odohral za rodný Třinec a rovnaký počet pridal v Zlíne. Jeden ročník hájil farby francúzskeho Nice. V nižšej slovenskej súťaži nastúpil aj za Bardejov a Spišskú Novú Ves, v druhej lige pôsobil v Kežmarku. Najväčšiu časť hokejového života strávil v Poprade. V drese HK Poprad odohral 23 sezón, nastúpil na 1089 zápasov a nazbieral 1050 bodov za 433 gólov a 617 prihrávok.

Kroták je rekordman slovenskej extraligy v počte odohratých duelov (1259), získaných bodov (1135), strelených gólov (520) a rozdaných prihrávok (615).

S kariérou sa slávnostne rozlúčil symbolicky 13. septembra 2019. Klub vyradil číslo 13, ktoré nosil na drese a v súčasnosti ho v popradskom hokeji nepoužíva žiadny hráč ani mládežník.

Po hráčskej kariére sa dal Arne na dráhu trénera. V štruktúrach klubu pôsobí už 4. sezónu ako tréner mládeže.

Hokejový klub Poprad blahoželá Arnemu k jeho okrúhlym narodeninám, želá veľa zdravia, radosti a spokojnosti.