Očakávania Kamzíkov pred novým ročníkom
12. septembra 2018
Popradskí hokejisti idú no novej sezóny maximálne pripravení. Absolvovali aj vyšetrenie zraku.
13. septembra 2018

80-ročná fanúšička bude sledovať zápasy aj v novej sezóne

Dlhoročná fanúšička popradských Kamzíkov bude aj v nasledujúcej sezóne fandiť svojmu tímu. Svoju priazeň prejavuje už viac ako 40 rokov. Klub jej daroval permanentnú vstupenku.

Keď si pani Viera prišla zakúpiť na sekretariát klubu permanentku, zamestnanci neverili vlastným očiam. Hoci sa vek nežnejšieho pohlavia neprezrádza, v tomto prípade ide o zaujímavý údaj. Fanúšička oslávila životné jubilujem 80 rokov.

Na hokej zanevrela, teraz si želá úspech

„Môj manžel bol správcom štadióna od jeho otvorenia v roku 1973. Na hokej som chodievala pravidelne,“ prezrádza fanúšička Viera. Mala však obdobie, počas ktorého na neho zanevrela. „Po manželovej smrti som prišla na zápas a nemala som lístok. Usporiadateľ ma bez milosti vyhodil, ja by som si ho nemala problém kúpiť, ale v tej chvíli mi to nenapadlo, keďže lístok som mala vždy od manžela,“ smutne zaspomínala lojálna fanúšička. Za jej návratom na popradské tribúny stojí niekdajší riaditeľ klubu pán Pažitný. „Daroval mi permanentku a naštartoval u mňa opäť záujem o hokej. Od tej doby som mala celosezónnu vstupenku každý rok,“ hrdo vyhlásila Viera, ktorá sa zúčastnila stoviek zápasov. Na jej konto pribudnú ďalšie. „Hokej ma baví, fandím nášmu tímu a želám mu úspech. Domáce zápasy budem sledovať zo svojho obvyklého miesta,“ s úsmevom prezrádza dlhoročná fanúšička. Dôvod na radosť mala už pred sezónou. „Bolo to ako zo sna. Volali mi z klubu, aby som prišla na štadión. Myslel som si, že je problém s miestom, ktoré som si rezervovala. Vedeniu klubu mi však prišlo s krásnou myšlienkou. Darovali mi permanentku a dres. Veľmi si to cením,“ ocenila milý čin.

Klubu na histórii záleží

„História nás naučila, aby sme sa dokázali vyhnúť chybám a poučiť sa. Preto si myslím, že je dôležité, aby sme rešpektovali a stretávali sa s ľuďmi, ktorí toho prežili s klubom veľmi veľa,“ zamýšľa sa riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. „Jedno také stretnutie sme absolvovali s našou dlhoročnou podporovateľkou pani Vierou. Bolo to nesmierne pekné stretnutie plné krásnych spomienok, príhod a zážitkov. Ja osobne som mal z toho veľmi dobrý pocit,“ zhodnotil čas strávený s fanúšičkou Jurinyi. „Nejde nám o to, aby sme sa pochválili. Ceníme si, že máme podporovateľ v každom veku. Náš klub patrí medzi tie najstaršie a myslím si, že sme mali o tom ľudí informovať. Skvelú prácu v tomto smere odvádza aj historik pán Ovšonka. Osobné stretnutia s ľuďmi, ktorí formovali náš klub sú nenahraditeľné. Verím, že takýchto stretnutí prebehne oveľa viac,“ zhodnotil riaditeľ hokejové klubu.

Facebook komentáre