Popradskí hokejisti si opäť zahrajú futbal
1. júla 2018
Ako hodnotí tréner Stantien prvú časť letnej prípravy?
6. júla 2018

A-tím vyriešil brankársku otázku

HK Poprad vstúpi do novej hokejovej sezóny s brankárskou dvojicou Vošvrda – Kováč. 

Vedeniu nášho klubu sa podarilo udržať v tíme aj pre nasledujúcu sezónu brankára Vladimíra Kováča. Ten na veľmi dôležitom poste doplnil už skôr podpísaného Tomáša Vošvrdu. Tridsaťjedenročný odchovanec Dukly Trenčín odchytal za Poprad v minulom ročníku šesť duelov.

“S Vladom sme sa rozhodli predĺžiť spoluprácu, keďže sme boli spokojní s výkonnosťou, ktorú tu predvádzal minulú sezónu. Pre nás je to správna voľba a určite divákom ukáže, že si svoju účasť v našom mužstve zaslúži. Uvidíme, ktorý z brankárov nás presvedčí, aby odchytal viac zápasov. My máme určenú stratégiu ich nasadzovania do zápasov, teraz je len na nich, kto sa ako prevedie. Potrebujeme mať dvoch silných brankárov, aby sme boli úspešní. Keďže Ivanov s nami rozviazal zmluvu z dôvodu, že mieri do KHL, zvolili sme cestu kvalitnej dvojice v zložení legionár – Slovák. Čo sa týka brankárskej trojky, tam môžeme využívať juniorov alebo Gavaliera, ktorý je na hosťovaní v Martine,” ozrejmuje taktiku obsadenia kľúčového postu riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Aj sám Kováč sa teší z opätovnej spolupráce. “V Poprade som ostal z viacerých dôvodov. Páči sa mi v klube a je mi sympatické, ako sa tu začalo pri hokeji pracovať. V kabíne som navyše našiel výbornú partiu ľudí, s ktorými by som rád dosiahol nejaký úspech. Pre brankára je ale veľmi dôležité, ak cíti dôveru a záujem o jeho služby zo strany vedenia či trénerov.” 

Bývalého člena viacerých klubov najvyšších súťaží doma či v zahraničí (Trenčín, Nové Zámky, Termitau, Saryarka Karaganda, Ertis Pavlodar) čaká spolupráca s novým brankárskym kolegom. “Tomáša zatiaľ osobne nepoznám. Sledoval som ho však ešte počas obdobia, keď pôsobil v českej extralige. Už sa teším na to, ako vytvoríme silnú dvojicu,” hovorí o svojom novom parťákovi a určitým spôsobom aj súperovi o čo najviac odchytaných zápasov brankár so 210 extraligovými duelmi na svojom konte. Jedným dychom však dodáva, že ho pod Tatry láka aj prostredie. “Poprad a jeho okolie je nádherné. Tento rok by som to tu chcel spoznať ešte viac, keďže v minulej sezóne na to nebol čas. Milo ma prekvapilo aj zázemie v klube, dúfam že to tak bude aj naďalej. Zatiaľ som ho ale nevyužil v rámci letnej prípravy, tú som ako posledných päť rokov absolvoval v Topoľčanoch so svojim kondičným trénerom Janom Čerňanom.”

Facebook komentáre