Poprad uspel aj v druhom pohárovom zápase
10. septembra 2020
Na slovíčko s posilou: Dávid Skokan
13. septembra 2020

Adam Jevoš: Chcel by som byť lídrom v juniorskom tíme

Útočník Adam Jevoš (19) sa zatiaľ v najvyššej súťaži v popradskom áčku neukázal, ale dostal už šancu v tohtoročnej príprave. Doposiaľ odohral v juniorskej lige 88 zápasov s bilanciou 16 gólov a 33 asistencií. V sezóne 2018/19 nastúpil za slovenskú osemnástku v šiestich dueloch bez bodového zápisu.

„Myslím si, že sme boli veľmi dobrá partia a všetkých nás sezóna bavila. Čo sa týka jej ukončenia, bolo mi to ľúto, pretože sme boli iba krôčik od finále a myslím si, že sme mohli byť majstri,“ povedal Adam o predčasne ukončenom ročníku.

„Počas krízy som si najprv trošku zahral videohry, ale potom som už začal behať a robiť aspoň to, čo sa dalo,“ dodal ohľadom trávenia času počas najväčšej karantény.

Nádejný útočník hodnotí aj svoj zlomový moment kariéry a tiež následné plány do budúcna: „Ten nastal v 8. ročníku, v ktorom som prestúpil zo Spišskej Novej Vsi do Popradu, kde som sa veľa naučil a určite sa aj zlepšil. Pred novou sezónou sa chcem stať lídrom juniorského tímu a prebojovať sa aj do seniorského. Bol by som šťastný, ak by som sa v budúcnosti mohol hokejom živiť a hrať niekde v zahraničí.“

Niektorí jeho rovesníci pokračujú aj štúdiom na vysokej škole, Adam si dal zatiaľ pauzu. „Ukončil som športové gymnázium a rozhodol som sa zatiaľ si dať od školy rok voľno a sústrediť sa naplno iba na hokej.“

Aj v jeho prípade sa dostal k hokeju vďaka otcovi, ktorý ho zobral na štadión a hokej sa mu zapáčil. V súčasnosti sleduje najmä hru Connora McDavida, ktorý „vyčnieva najmä rýchlosťou a šikovnosťou.“ Adamovým detským vzorom bol legendárny ruský center Pavel Datsyuk.

Facebook komentáre