Adrián Valigura ostáva v Poprade

20-ročný útočník podpísal s HK Poprad svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére.

„V Poprade som vyrástol, som tu doma a je to pre mňa česť, že som dostal za klub šancu hrať extraligu,“ začal rozhovor Valigura. „Táto zmluva je pre mňa výzvou, aby som sa ukázal a splatil tak vedeniu a trénerom vloženú dôveru. Chcem byť pre tím prínosom a verím, že mu tiež pomôžem svojim podielom k tomu, aby sme dosiahli tímový úspech,“ dodal na záver nádejný útočník Popradu.

„Rovnako ako od Jevoša tak aj od Valiguru očakávam výkonnostný vzostup. Bol by som nerád, aby ich moja veľkorysosť dostala do pozície, že bez práce nie sú koláče. Svoju prácu budú musieť odviesť a nesklamať moju dôveru a vieru, ktorú do nich vložilo vedenie,“ povedal hlavný tréner Peter Mikula.

Popradský odchovanec strávil doterajšiu kariéru v rodnom klube. Iba na jeden rok si odskočil do kanadskej juniorskej ligy QMJHL, kde hájil farby Rouyn-Noranda Huskies. Aktuálnu sezónu odohral v A-mužstve Popradu, jeden zápas absolvoval v Leviciach na striedavom štarte. V extralige zaznamenal doposiaľ 17 štartov a strelil dva góly. Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v roku 2019, kde v siedmich dueloch dvakrát skóroval.