A-tím vyriešil brankársku otázku
2. júla 2018
Ako budú tráviť dovolenky Kamzíci?
9. júla 2018

Ako hodnotí tréner Stantien prvú časť letnej prípravy?

A-tím HK Poprad má za sebou prvú fázu letnej prípravy, ktorá trvala “na suchu” takmer dva mesiace. Ako ju hodnotí hlavný tréner Roman Stantien?

“Zatiaľ som spokojný aj s účasťou a hlavne s tréningovým nasadením hráčov. Môžeme si teda medzi trénermi povedať, že toto obdobie splnilo účel, ktorý sme od neho očakávali. Dôležité je, že je vidieť progres medzi prvým a posledným týždňom prípravy. Treba dodať, že niektorí chlapci prišli veľmi dobre pripravení a som rád, že aj v našich končinách sa k tomu hokejisti stavajú profesionálne. Možno sa nám zo začiatku zdalo, že tí mladší trochu zaostávali, preto sme im pripravili aj určité tréningové jednotky naviac. Teraz už sú aj oni tam, kde by mali byť, keďže na nich sa to nabaľuje rýchlejšie. Teraz ich čaká dovolenkové obdobie a asi toho aj majú tak akurát,” vracia sa k uplynulým náročným týždňom nový hlavný tréner nášho mužstva Roman Stantien.

Každý tréner sa trochu obáva, že hráči počas dovolenky, ktorá teraz čaká aj našich chlapcov, vyjdú z kondície. Pri Kamzíkoch by to hroziť nemalo. “Povedali sme si nejaké pravidlá, ako by mali a nemali vyzerať dovolenky. Títo chlapci sú však profesionáli a uvedomujú si, že sú to ich peniaze a budúcnosť. Po pauze spravíme určité testy, aby sme vedeli, na čom sú. Sú však aj hokejisti, pri ktorých môže nastať pokles výkonnosti alebo iné negatívne veci medzi dvoma tréningovými obdobiami. S nimi individuálne zachádzame a snažíme sa im pripraviť tréningové plány na toto krátke obdobie, ktoré sú šité na ich mieru.”

Do letnej prípravy sa zapojilo množstvo hráčov, medzi ktorými boli aj mladíci. Teraz sa už čaká na legionárov, ktorí sa pripoja na konci mesiaca, kedy už začnú tréningové jednotky na ľade. “Nie všetci majú isté miesto v kádri. To neplatí len o mladíkoch, ale aj o tých, ktorí už majú zmluvy. Uvidíme, v akom stave budú zahraniční hráči. Dôležité bude, ako sa ukážu všetci na ľade a potom sa uvidí, kto bude mať miesto aj pre sezónu.”

Ďalšia fáza prípravy sa už bude odohrávať na ľade. Prvé tréningy by sme mali absolvovať v Spišskej Novej Vsi. “Začíname 23. júla pár kilometrov od Popradu v Spišskej Novej Vsi. U nás sa totiž pracuje na ľadovej ploche a my dúfame, že sa všetko stihne do dohodnutého termínu. Žiadnemu kolektívu ale ani samotnému klubu neprospieva dochádzanie za ľadom. Aj v Spišskej Novej Vsi ho majú vyčlenený pre seba, preto tie časy tréningov asi chlapcom voňať nebudú. Radi by sme trénovali čo najviac doma, aby sme mali lepší komfort a aj ušetrili. To však neznamená žiadne úľavy. Od začiatku plánujeme aj s dvojfázovým režimom dokonca aj mimo Popradu.”

Facebook komentáre