Ako sa darilo Kamzíkom v národných tímoch?

Francúzska a slovinská reprezentácia majú za sebou prípravný turnaj v Lotyšsku. V ich dresoch sa predstavili aj popradskí hráči Guillaume Leclerc a Aleksandar Magovac. V ich vzájomnom stretnutí vyhral tím Galského kohúta výsledkom 3:0. Magovac odohral všetky tri zápasy na turnaji, bodovo sa do štatistík nezapísal. Leclerc strelil v úvodnom dueli gól Bielorusku, v ďalších dvoch nedokázal zabodovať.

Slovenská reprezentácia U20 absolvovala turnaj v Piešťanoch. Do dvoch zápasov zasiahol Jakub Nespala a proti Švajčiarsku si pripísal jednu asistenciu.

Slovenská reprezentácia U16 nasadila do prípravy dva tímy. Ten prvý odohral dva priateľské zápasy v Maďarsku proti domácemu výberu do 17 rokov. V oboch zápasoch si zahrali Sebastián Nahálka a Matej Tomas, do štatistík si body nezapísali. Hlavný tím odcestoval na turnaj do bieloruského Minsku a obsadil tam pekné druhé miesto, keď podľahol iba favorizovanému Rusku U16 0:7. Dokázal však zdolať o rok staršie výbery Bieloruska a Lotyšska. Alex Šotek strelil pri výhre 3:0 nad Lotyšskom U17 víťazný gól a pridal aj asistenciu, prihrávku zaznamenal tiež pri víťazstve nad Bieloruskom U17 pomerom 4:3. Proti Bielorusom zaznamenal asistenciu aj Filip Mešár. Markus Suchý na tomto turnaji nebodoval.

Meno Tím Zápasy Góly Asistencie Body
Alex Šotek Slovensko U16 3 1 2 3
Guillaume Leclerc Francúzsko 3 1 0 1
Jakub Nespala Slovensko U20 2 0 1 1
Filip Mešár Slovensko U16 3 0 1 0
Sebastián Nahálka Slovensko U16 2 0 0 0
Matej Tomas Slovensko U16 2 0 0 0
Aleksandar Magovac Slovinsko 3 0 0 0
Markus Suchý Slovensko U16 3 0 0 0