Trenčín v súboji s Popradom opäť úspešnejší
23. decembra 2018
Šťastné a veselé Vianoce
24. decembra 2018

Ako trávia Vianoce Kamzíci?

Vianoce sú sviatkami pokoja, rodiny a pohody. Ako budú tráviť najkrajšie sviatky v roku popradskí Kamzíci?

Samuel Mlynarovič – Vianoce budem tráviť ako každý rok v kruhu blízkych a rodiny. Bude to prvýkrát bez sestry, ktorá sa vydala a bude tráviť sviatky s manželom. Myslím si, že nemáme nejaké zvyky, skôr sú to také klasické Vianoce. Už tradične si pochutnáme na kapustnici a na zemiakovom šaláte s filé alebo rezňami. Po dobrej večeri si rozbalíme darčeky a ja verím, že dostanem niečo pod stromček, pretože som celý rok poslúchal. Som veľmi zvedavý a teším sa.

Tomáš Vošvrda – Vianoce strávim doma v Ostrave spoločne s rodinou. Uvidíme, ako to bude s časom, pretože aj keď som hral v Nemecku, tak sme chodili na Vianoce domov do Česka. K večeri budeme mať hrachovú polievku a ako hlavný chod kapor so zemiakovým šalátom.

Joona Erving – Na Vianoce ostávam v Poprade. Tieto sviatky naozaj obľubujem, pretože si rád pochutnám na dobrotách. Je to zvyk, že zjem veľa jedla. Prídu ma pozrieť rodičia a rodina, tak s ňou strávim Štedrý večer a po večeri si rozdáme darčeky. Čo sa týka jedla, tak na Vianoce zvykneme jesť morku alebo ryby ako napr. tuniaky.

Radomír Heizer – S rodinou budeme pokope, ale ešte to nemáme doriešené presne ako to bude. Zvyky máme 50/50. Niečo sme prebrali zo strany mojej rodiny a niečo z manželkinej a snažíme sa to skĺbiť. Sú to sviatky o rodine, tak si to s rodinou spoločne užijeme. Na večeru si dáme kapustnicu, zemiakový šalát, rybu a ja mám rád bobálky.

Ján Ťavoda – Sviatky budem tráviť v rodinnom kruhu. Na Vianoce si určite naložím poriadne veľa jedla, dobrého kapra so zemiakovým šalátom a samozrejme aj veľa koláčov (aspoň dve misky 🙂 ). Na prvom tréningu určite budem fučať, ale sľubujem, že sa to spraví!

Marcel Petran – Teším sa na to, že sviatky si užijem v kruhu rodiny. Budem sa venovať synovi, s ktorým si rozbalíme darčeky a z toho budem mať najväčšiu radosť. Navečeriame sa, tradične nejakou kyslou polievkou a rybkou a večer zakončíme na návšteve u starých mám.

Dávid Bondra – Vianoce tentokrát strávim u mojej tety a s mojimi bratrancami. Rodičia, brat aj so sestrou sú v Amerike. Je to škoda, že to musí byť tak. Keby sme nehrali zápasy počas sviatkov, tak si odskočím do Ameriky. Ale Vianoce budú tradičné, slovenské. Veľmi sa teším na večeru, kde sa bude podávať kapustnica, ryba a rezne.

Štefan Fabian – Popravde, ešte ani neviem, kde ich budem tráviť, keďže moja rodina žije v zahraničí. Zvažujem, či pôjdem za sestrou alebo ostanem v Košiciach, alebo u priateľky a jej rodiny. Tradíciu mám takú, že každé Vianoce sa stretneme s kamarátmi v kaviarni. Je to najdlhšia tradícia čo dodržujem. Z jedál je to kapustnica a ryba.

Arturs Salija – Do Popradu zavíta moja rodina. Posledné roky nemám už žiadne zvyky, pretože som stále v zahraničí. Asi pôjdem so spoluhráčmi na nejakú vianočnú kávu. Počas sviatkov si pochutnám na šalátoch, zemiakoch. Mám rád jedlá s kapustou, tak niečo s ňou vymyslíme. Keďže príde rodina, tak ja sa aspoň nemusím o nič starať. Ja to pekne všetko zjem (smiech).

Patrik Svitana – S manželkou si spoločne užijeme sviatky pokoja. Celý deň prebieha tak, že si chystáme veci na večer, spoločne varíme jedlá ako napr. šaláty, ryby a následne si večer rozbalíme darčeky. Večer zakončíme u mojich a manželkiných rodičov. Bude to v kruhu rodiny.

Roman Stantien – Odskočím si domov na večeru a vrátim sa späť do práce. Moje deti sú už veľké, čiže ja už Vianoce neprežívam až tak, ako tomu bolo v minulosti. Ale nálada a to prostredie okolo Vianoc ma do toho vždy dostane. Spomienky na Vianoce z detstva sú tie najkrajšie. Ja osobne som vždy jedával kapustnicu s hríbmi. Ja kapra kvôli kostiam moc nejem, skôr filé.

Facebook komentáre