Arne Kroták odohrá dvadsiatu ôsmu sezónu medzi seniormi
12. júna 2017
Súťaž Kamzík cestuje
14. júna 2017

Aktuálny stav mužstva HK Poprad

Hokejisti HK Poprad sa intenzívne venujú príprave na nový ročník. V rámci každodenných tréningov ich čaká príprava na suchu a raz týždenne aj na ľade. Trénerský tandem Ozimák-Štolc vedie takmer tridsiatku hráčov. Kto bude pôsobiť v mužstve Kamzíkov a s kým tréneri nepočítajú nám v rozhovore prezradil riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Ktorých hráčov majú tréneri k dispozícii počas letnej prípravy?
Letnej prípravy sa zúčastňujú všetci hráči, s ktorými sme sa zmluvne dohodli. Do prípravy sú zapojení aj juniori, ktorí už v uplynulom ročníku pôsobili v A-mužstve. Rovnako tak dostali pozvánku hráči juniorského tímu s ročníkom narodenia 1996, ktorých sme zapojili do prípravy a majú možnosť zabojovať o miesto v tíme. Niekoľko hráčov prišlo aj na vyžiadanie trénera. V rámci prípravných zápasov ich chce vidieť a pobijú sa o miesto v mužstve. Ide napr. o Patrika Danišovského, Martina Bdžocha, Erika Piataka, Lukáša Gavaliera či mladého útočníka z Ruska.

Môžete nám zrekapitulovať, kto už má s klubom uzatvorený kontrakt a kto vyberal do tímu týchto hráčov?
Trénerská dvojica dostala mandát na zostavenie tímu pre sezónu 2016/2017. Výber hráčov je plne v ich kompetencii. V tíme máme týchto hráčov: Patrik Svitana, Andreas Štrauch, Peter Lichanec, Ľubomír Dinda, Matúš Paločko, Dávid Bondra, Peter König, Radomír Heizer, Jindřich Abdul, Daniel Brejčák, Rastislav Gašpar, Tomáš Rusina, Štefan Fabian, Matej Paločko, Aleš Ježek, Marek Mašlonka, Mathieu Corbeil, Richard Rapáč, Samuel Mlynarovič a Arne Kroták. Erikovi Čaládimu sme prerušili zmluvu kvôli zraneniu a operácii ktorá ho čaká. V prípade, že mu to zdravotný stav dovolí, tak dostane možnosť pripojiť sa k mužstvu.

Medzi zazmluvnenými hráčmi sa stále neobjavilo niekoľko mien, ktoré u nás pôsobili v minulom ročníku.
Vladislav Fokin a Rinat Ibragimov pokračujú v pôsobení v KHL, kde mali platné kontrakty. Rokovali sme s Marekom Zagrapanom, s ktorým sme sa žiaľ nedohodli na podmienkach kontraktu. Z minulého ročníka sme neponúkli hráčsky kontrakt týmto hráčom: Lubor Pokovič, Martin Šúrek, Michal Murček, Tomáš Troliga, Kevin Henderson, Lukáš Hvila, Dmitry Abramov, Maximilián Pajpach a Radoslav Suchý. Ďakujeme im za pôsobenie v našom klube a prajeme im veľa ďalších úspechov.

Môžeme očakávať ešte príchod nejakých hráčov?
Aktuálne sme v rokovaní s Ivanom Guliaevom. Oslovili sme aj Ilyu Davydova. Čakáme ako sa vyvinie situácia s Michaelom Vandasom, ktorého sme oslovili a v prípade, že nedostane atraktívnu ponuku zo zahraničia, tak verím že bude pôsobiť u nás v Poprade.

Facebook komentáre