Aleš Totter: Našim cieľom bude vypredať štadión

Popradský tím vstúpi do 31. sezóny Tipos extraligy s novým kormidelníkom. Aleš Totter prináša v nasledujúcom rozhovore svoj pohľad na premiérový angažmán v Tipos extralige a budúcnosť.

Ako vznikla vaša spolupráca s HK Poprad a čím vám oslovila ponuka Popradu?
Bol som oslovený manažérom klubu a stretol som sa aj s majiteľmi na prvom pohovore. Samozrejme, slovenská extraliga je najvyššia súťaž, má 12 tímov a 12 hlavných trénerov. Vážim si to, že môžem byť medzi nimi. Hlavne Poprad má históriu, skvelých fanúšikov a super zázemie. Som strašne rád za túto výzvu a teším sa na novú sezónu.

Aké máte poznatky o slovenskej lige a ako ju vnímate?
Je v nej mnoho kvalitných hráčov, tak ako slovenských, tak aj zahraničných. Je to veľmi korčuliarska súťaž. Má veľa šikovných hráčov a je to kvalitná európska liga. Veľa vecí si budem ešte musieť naštudovať a zanalyzovať.

Čo nové chcete priniesť do organizácie Kamzíkov a akým štýlom hokeja sa chcete prezentovať? Preferujete skôr ofenzívny alebo defenzívny hokej?
Začnem odzadu. Mám rád ofenzívny hokej. Verím, že tu prilákame divákov do hľadiska. Budeme chcieť hrať s pukom, diktovať tempo zápasu, diktovať hru a vtiahneme ľudí. Nezaručíme výsledok, ale verím, že ľudia uvidia hráčov, ktorí sem nosia každý deň srdce a všetko nechávajú na ľade. Našim cieľom bude vypredať štadión. Na taktických veciach budeme postupne pracovať.

Aký typ trénera ste na striedačke? Búrlivý alebo pokojný?
V niektorých situáciách by som chcel byť pokojnejší, ale myslím si, že človek skúsenosťami a vekom sa snaží byť skôr pozitívny a kľudný. Väčšinou sa to vráti viac, ako pri negatívnych emóciách. Verím, že budeme pôsobiť kľudným dojmom na hráčov a budeme im dodávať sebadôveru.

S akými trénermi budete tvoriť realizačný tím?
Ján Šimko a Radoslav Suchý budú asistenti. Samozrejme, pri realizačnom tíme ostáva aj trénerov brankárov a videokouč. Mali sme míting s realizačným tímom a som rád, že tam cítim jednotnosť, že majú blízko k Popradu, chcú úspech a veria koncepcii, s ktorou sa stotožňujeme všetci.

Plánujete spoločnú letnú prípravu?
Mladší hráči a Popradčania sa budú pripravovať s asistentmi. Väčšinou to bude individuálna príprava. Veríme tomu, že tí hráči sa pripravia. Každý pozná svoje telo najlepšie, pracuje so svojím kondičným trénerom a pripraví sa čo najlepšie. Na istý čas si oddýchnu, zmenia prostredie. Ja som zvyknutý na individuálnu prípravu a myslím si, že to máme množstvo výhod.