Slávne hokejové meno Bondra ostáva v HK Poprad aj pre budúcu sezónu
10. mája 2017
Do Popradu prichádza mladík, ktorý v Prešove bodovo explodoval
11. mája 2017

Andrej Razin sa stal členom realizačného tímu HK Poprad

Ruský hokejový tréner Andrej Razin sa stal členom realizačného tímu HK Poprad.

Andrej Razin je bývalý ruský hokejový hráč. Počas kariéry pôsobil v najvyššej ruskej súťaži, stal sa víťazom Ruskej superligy a dvojnásobným víťazom Európskej hokejovej ligy v drese Metallurg Magnitogorsk. Svoju vlasť reprezentoval aj na svetom šampionáte. Po ukončení aktívnej hráčskej činnosti sa stal trénerom. Štyridsaťtriročný tréner viedol tímy ruskej VHL a pôsobil aj v prestížnej KHL. Vedenie HK Poprad sa s ním dohodlo na spolupráci a bude okrem iného plniť aj úlohy skauta pre východný blok.

Ako sa zrodila vaša spolupráca s HK Poprad?
S hlavným trénerom Marcelom Ozimákom sa poznáme už veľmi dlho. Trénovali sme spolu v KHL a viedli sme aj mládežnícke mužstvá HK Nitra. Na hokej sa pozeráme rovnako. Po jeho ponuke som preto dlho nerozmýšľal.

Čo očakávate od tejto spolupráce?
Očakávam plodotvornú prácu. Chcem sa podeliť so svojimi skúsenosťami a vedomosťami. Mladým hokejistom chcem pomôcť presadiť sa.

Môžu sa popradskí fanúšikovia tešiť na príliv hráčov z kvalitných ruských súťaží?
Samozrejme, ruskí hokejisti snívajú hrať v KHL. Mnohí na to majú schopnosti, ale nepáčia sa manažérom tejto ligy. Mojou snahou bude pomáhať pri výbere hráčov smerom do Popradu. Pôjde predovšetkým o mladých hráčov.

Prinesie táto spolupráca aj možnosť pôsobenia vo VHL alebo KHL pre súčasných popradských hráčov?
Určite áno. Po našej spoločnej práci budeme najlepších hráčov odporúčať do týchto líg.

Ako hodnotíte slovenskú ligu alebo samotný slovenský hokej?
Páči sa mi slovenská liga aj slovenský hokej. Pôsobia tu veľmi zruční hokejisti. Hrá sa tu rozumný, kombinačný hokej. Jediné mínus je rýchlosť. Chcelo by viac popracovať na agresivite. Verím, že sa nám to všetko podarí.

Facebook komentáre