Ani dva góly v oslabení Popradčanov nezlomili

HK Poprad – HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Popradskí Kamzíci zdolali jednozačne súpera zo Spiša.

Góly: Špirko (Svitana) 28. Kolouch (Vainio, Kotvan), 29. Petráš (Peresunko, Meliško), 51. Svitana (Drgoň, Bubela), 59. Záborský – 2. Ališauskas (Majdan, La Porte), 49. Verbeek (Valach), 50. Bortňák (Verbeek, Valach)

Rozhodovali: Kalina, Výleta – Junek, Knižka

Vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky 2:0, oslabenia 0:2

iZlato najlepší hráči zápasu: Rastislav Špirko (HK Poprad) – Hayden Verbeek (HK GROTTO Spišská Nová Ves)

3 641 divákov

HK Poprad: Peters – Vainio, Kotvan – Drgoň, Meliško – Betker, Brincko – Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Bubela, Špirko, Svitana – Kukuča, Petráš, Peresunko – Paločko, Mlynarovič, Kundrik – Sokoli

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry – Žiak, Ališauskas – Groch, Valach – Ulander; – Vandas, Nellis, Rapáč – Majdan, Kerbashian, La Porte – Giľák, Myklukha, Verbeek – Džugan, Bortňák, Belluš

Hlasy po zápase:

Peter Mikula (tréner HK Poprad): Bol to derby zápas s vybičovanými emóciami. My sme museli, pretože chceme skončiť do šiesteho miesta a Spišská je v tomto smere v pohode. Mohli hrať uvoľnenejšie a všeobecne sa im na popradskom ľade darí. Dneska to aj predviedli. V niektorých fázach sme mali problémy s rýchlosťou a prácou pri mantineli. Myslím si, že po tom, ako sme si za stavu 3:1 skomplikovali zápas, sa šťastena k nám za našu morálku a vôľu obrátila čelom.

Richard Rapáč (HK GROTTO Spišská Nová Ves): Poprad mal úžasný vstup do zápasu. Prvých desať minút boli všade a my sme sa s tým nevedeli vysporiadať. Po prvej tretine sme si povedali, že v takom tempe to Poprad nevydrží hrať ďalej, čo sa aj potvrdilo. Myslím si, že pri hre 5 na 5 sme boli lepší. Mali sme viacero čistých šancí a dostali sme sa do zápasu dvoma gólmi v oslabení. Škoda, že sme neubránili presilovku, ale myslím si, že hokej bol reklamou a bol to play off zápas, ktorý si ľudia užili.