Banská Bystrica otočila duel v tretej tretine

HK Poprad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Pred úvodným vhadzovaním sa dočkal pocty Arne Kroták, jeho trinástka bola vyradená ako prvé číslo v histórii Popradu. Vstup do zápasu mali lepší hostia z Banskej Bystrice, v 9. minúte vďaka Šoltésovi využili presilovú hru – 0:1. V 17. minúte získali Barani šancu presilovky o dvoch hráčov v trvaní 39 sekúnd, ktorú nevyužili a následne počas následnej prevahy o jedného hráča ušiel v 19. minúte v oslabení Leclerc a nedal šancu Beskorowanemu – 1:1.

Do druhého dejstva vkročili lepšie Kamzíci, v 24. minúte dostali šancu početnej výhody a tú expresne využil Paukovček, ktorý upratal k nemu odrazený puk bekhendom do hosťujúcej bránky – 2:1. Vyrovnanie mohla priniesť 35. a 36. minúta, dve výborné šance Hickmotta a Šoltésa zlikvidoval skvelý Vošvrda.

Tretia tretina priniesla jasný zámer Baranov na otočenie výsledku. Prvý varovný prst prišiel po dorážke Mihálika v 50. minúte, famózny Vošvrda ho však vychytal. O minútu neskôr padol vyrovnávajúci gól z hokejky Nemčíka, jeho strela z prvej nedala domácemu gólmanovi šancu – 2:2. Víťazný gól padol tesne po buly, Jääskeläinen prestrelil švihom všetko čo mu stálo v ceste – 2:3.

Góly: 19. Leclerc, 24. Paukovček (Svitana) – 9. Šoltés (Tamáši, Bartánus), 51. Nemčík (Kabáč, Gabor), 58. Jääskeläinen (Hrnka)

Rozhodovali: Baluška, Goga – Krajčík, J. Konc ml.

Vylúčení: 6:7, presilovky 1:1, oslabenia 1:0

2 433 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Ulrych, Kozák, Kramár, Magovac, Erving, Ťavoda, Hodorovič – Štrauch, Paukovček, Svitana – Takáč, Zagrapan, Matúš Paločko – Karterud, Mlynarovič, Leclerc – Kundrik, Bjalončík, Matej Paločko – Králik

HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Southorn, J. Brejčák, Mihálik, Biro, Nemčík, Ďatelinka, Kobolka, L. Lunter – Šoltés, Wahl, Hickmott – Jääskeläinen, Hrnka, Lamper – Bartánus, Tamáši, Fafrák – Kabáč, Gabor, Róth

Hlasy po zápase:

František Štolc ml. (tréner HK Poprad) – Súhlasím s kolegom, v prvej tretine bola Bystrica lepším tímom. Z našej strany sme prehrali preto, že sme dokázali v druhej tretine Bystricu zatlačiť, ale nedali sme viac ako gól. V tretej tretine bola Bystrica lepšia a strelila dva góly.

Dan Ceman (tréner HC ’05 iClinic Banská Bystrica) – Bol to výborný zápas z oboch strán, v prvej tretine sme hrali dobre, kontrolovali hru, mali šance, v druhej tretine sme hrali zle, mali sme veľa vylúčených. V tretej tretine sme hrali ako sme chceli, dobre v obrannom aj útočnom pásme a dali sme  góly. V minulej sezóne bolo pre nás ťažké získavať tu body, preto sa z nich veľmi tešíme.